SENIORSKI PH U GAĐANJU NA 25/50 METARA

Ćelić je dominirao u tri pištoljaške discipline, šest puta bio na postolju
Objavljeno 27. lipnja, 2024.
Slavonsko-baranjski strijelci bili odlični, na istoku Hrvatske ostalo čak 13 odličja
Dva tjedna nakon završetka Europskog prvenstva u gađanju MK oružjem na Pampasu se pucalo za državni primat u pištolju i pušci na 25/50 metara prema ISSF programu.

Na vatrenu liniju izlazilo se 144 puta, na programu je bilo devet disciplina, u kojima su sjajne uspjehe postigli i članovi osječko-baranjskih klubova, koji su osvojili 13 odličja. Najuspješniji je bio Leon Luka Ćelić (GSD Osijek 1784), koji je čak šest puta završio na pobjedničkom postolju, od čega pet puta na onom najvišem. Trostruki je pojedinačni hrvatski prvak u pištolju, uz dva ekipna zlata osvojio je i jednu broncu sa svojim klupskim kolegama. Ukupno je GSD Osijek 1784 priskrbio devet odličja (srebrne seniorke u pištolju, brončani Josip Kuna u pušci i jedno treće mjesto - Lee Brljačić u konkurenciji mlađih seniorki). Jedan ekipni naslov upucao je i osječki SK Metak, srebro ima GSK Centar 1784., za još jednu medalju, srebrnu u pušci, pobrinuo se Darko Tomašević (Bolman) kod mlađih seniora, a tu je i jedno treće mjesto za istu konkurenciju u pištolju (Matko Čolaković iz Vinkovaca).

Leon Luka Ćelić najprecizniji je bio u disciplini 25 m pištolj brzo gađanje, gdje je dominirao u kvalifikacijama (556) i finalu (12). Četvrti je bio Dario Kuzminski (508, 1) iz Centra 1784, ispred klupskog kolege Zdenka Đumlije (444, 1), a šest je Ivan Varga iz Valpova (508,0). Potom je Leon bio najprecizniji u pištolju središnjeg paljenja 25 m (574), gdje je GSD Osijek 1784 uzeo dvostruki primat s 1641 krugoM (pucali još Uroš Kačavenda 543 I Ivan Piližota 524). To se ponovilo na 25 m u standard-pištolju, gdje je Ćelić predvodio pojedinačnu (556), a Osijek 1784 ekipnu konkurenciju s 1609 krugova (Kačavenda 534, Filip Aračić 519). Treće mjesto u pištolju 50 metara pogodili su Ćelić 529, Kačavenda 529 i Aračić 469. Klupske kolegice osvojile su drugo mjesto na 25 m pištolj s 1630 krugova, iza Dalmacijacementa (1659). Gađale su Lea Brljačić (547), koja je bila treća među mlađim seniorkama, osma u seniorskom finalu (5). U njemu je Marija Maglica (544) bila šesta (11), a Lorena Stošić (539) sedma (7). Da ne budu sve medalje u pištolju, pobrinuo se Josip Kuna, koji je u pušci na 50 m ležeći 60 hitaca imao treći rezultat (612.9).

Najbolji tercet u 25 m pištolj brzo gađanje ima SK Metak (1271), koji čine: Ilija Dubravac (427), Luka Kuduz (422) i Danko Spajić (422). Iza njih završio je GSK Centar 1784 s 1245 krugova (Kuzminski 508, Đumlija 444, Igor Rukavina 293).

Mlađeseniorska srebrna medalja otišla je u grad na Bosutu, zaslužio ju je Matko Čolaković s 515 krugova u 50 m pištolj. Medalju istog sjaja u istoj kategoriji osvojio je i Darko Tomašević u pušci 50 m trostav s 582 kruga, što mu je donijelo i nastup u seniorskom finalu, gdje je zauzeo sedmo mjesto (390.9). U finalu trostava kod seniorki Ivona Plavčić (Osijek 1784) bila je sedma (382.9), a jednak plasman (559) imala je i u kvalifikacijama, a to je bio šesti rezultat mlađih seniorki. Nadolazećeg vikenda iste se discipline ponovo pucaju na Pampasu, ali u kadetskoj konkurenciji, a bit će na programu i kadetski/juniorski PH u SMK puška.