UVJERLJIVA POBJEDA RUKOMETAŠA SPAČVE

Zamet u Vinkovcima "zameten" na "minus 13"
Objavljeno 3. lipnja, 2021.
Rukometaši Spačve Vinkovci uvjerljivo su svladali riječki Zamet u 6. kolu Lige za ostanak Paket24 Premijer lige. Već nakon 20 minuta bilo je jasno kako će bodovi ostati u Vinkovcima. Zapravo, sve se možda dalo naslutiti kada se vidjelo da je Zamet u zapisniku prijavio samo osmoricu igrača. Nakon 20 minuta Vinkovčani su vodili s dvoznamenkastom razlikom (15:5), a na odmor su otišli s prednosti od "plus 11" (22:11). Takav ishod već do odmora dao je prostora i igračima koji u Mečićevoj momčadi inače imaju manju minutažu. Potpuno su "otpuštene kočnice" pa se čak 11 domaćih igrača upisalo u listu strijelaca. Najviše puta strijelac je bio Buntić (6), a po pet postigli su Vignjević i Maroš, koji je imao stopostotni učinak. Kod Zameta Tomljanović je povukao najviše s 13 pogodaka. Svakako treba istaknuti kako su vratari Spačve imali sveukupno nevjerojatne 26 obrane. Čirovć je nanizao 16 obrana, a Romić je pridodao deset. Vinkovčani su odmaknuli pretpostljednjem Umagu i posljednjem Dubrovniku RKHM kod kojeg u subotu idu na gostovanje. K.L.n

SPAČVA VINKOVCI  40 (22)

ZAMET  27 (11)

VINKOVCI - Dvorana OŠ Bartola Kašića. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (Štivica).

SPAČVA VINKOVCI: Ćirović (16+0), Pašagić, Romić (10+0), Jurić, Maroš 5, Liščić 1, Vašarević 4, Nađ 4, Čičak, Buntić 6, Vignjević 5, Blašković 4 (2), Pavlak 2, Bolanča 3, Božić 3 i Radović 3.

ZAMET: Sorić 1 (9+2), Grbac, Grgurević 2, Lencović 1, Tomljanović 13 (5), Starčević 4, Car 2 i Perkov 4.

SEDMERCI: Spačva Vinkovci 4(2), Zamet 5(5); ISKLJUČENJA: Spačva Vinkovci -, Zamet 2 minute