TAEKWONDO FENIKS BUDO KUP

Dora Dragovan bila najbolja juniorka u Sutinskim vrelima
Objavljeno 19. ožujka, 2024.

Taekwondo klub Feniks proteklog je vikenda u dvorani Sutinska vrela u Zagrebu organizirao 17. Feniks Budo sport kup. Među 780 natjecateljica i natjecatelja iz 46 klubova iz tri zemlje, koji su se natjecali u borbama, formama i kicku (udaranje u vreću s elektronskim oklopom, što više udaraca u vremenu od 20 sekundi), nastupilo je i osmero članova Taekwondo kluba Osijek.

Turnir je bio ujedno i kriterijski za tehničku taekwondo reprezentaciju Hrvatske. Od Osječanki i Osječana u kicku je nastupila Lara Mioč, u kategoriji mlađih kadetkinja nastupile su Lorena Mioč (- 33 kg)i Klara Degmečić (- 40 kg), kod kadeta nastupio je Leon Jošić, u konkurenciji juniorki boje Osijeka branile su Dora Dragovan (- 52 kg), Dea Marković (- 55 kg) i Nina Vicković (- 68 kg), a u formama kod mlađih kadeta od 4. do 1. kupa Domagoj Ljevar. Lara Mioč u konkurenciji djevojčica 2019. godišta osvojila je zlatnu medalju pobijedivši u finalu predstavnicu Dugog Sela Miju Nikić. Mlađa kadetkinja Lorena Mioč izgubila je u neizvjesnoj i izjednačenoj borbi za medalju od predstavnice zagrebačkog Metalca Kire Schwarz sa 0:2 (7:8; 1:2). Klara Degmečić osvojila je brončanu medalju pobijedivši u borbi za medalju predstavnicu zagrebačkog Oriona Anteu Čičak sa 2:0 (10:4; 8:4). Na putu do finala zaustavila ju je fizički jača, viša i dominantnija predstavnica zagrebačkog Medvedgrada Ana Šoštarić 0:2 (0:12; 0:12), koja je na kraju bila i pobjednica turnira te je proglašena najboljom u mlađekadetskoj konkurenciji. Kadet Leon Jošić izgubio je u borbi za medalju od predstavnika križevačkog Radnika Luke Brezovca. U borbi za finale juniorka Dea Marković odrađuje dobru prvu rundu protiv Hane Šukurice iz zagrebačke Čigre, ali u posljednjim sekundama runde tijesno gubi sa 1:3. U drugoj rundi iskusnija Anja pokazuje kvalitetu, pa Dei ostaje brončana medalja. Sličan scenarij prolazi i Nina Vicković, koja u prvoj rundi borbe za finale odrađuje rundu bez bodova, a presudu donosi kompjutor, koji je zabilježio jedan kontakt više na Nininu oklopu, te njezina suparnica Ivana Klasan iz Otočca odnosi prednost u prvoj rundi. Drugu rundu dobiva Klasan, te Nini također ostaje bronca. Briljirala je zato juniorka Dora Dragovan. Uvjerljivo je pobijedila u tri borbe, u finalu je bila bolja od predstavnice zagrebačke Čigre Jane Lacković sa 2:0 (15:7; 6:4). Uz osvajanje zlatne medalje, Dora Dragovan proglašena je i najboljom juniorkom turnira. Jedini osječki predstavnik u formama Domagoj Ljevar također je došao do medalje. Na kraju mu je pripala bronca. K.Lacković