FINALNA SERIJA KOŠARKAŠA ZA PRVAKA PRVE LIGE IDE DO KRAJA

Brokeri impresivnim nastupom izborili majstoricu
Objavljeno 27. travnja, 2024.

Odgođena je promocija prvaka Prve hrvatske lige košarkaša. Finalna serija nije završila u Maloj dvorani Gradski vrt, vraća se u Rijeku, gdje nas u utorak čeka majstorica i odluka tko će slijedeće sezone igrati u FAVBET Premijer ligi.

Stigao je Kvarner 2010 u Slavoniju sa željom da zaključi seriju, tu je prigodu zaradio nakon pobjede u prvoj utakmici. Ali, Vrijednosnice Osijek ne gube ove sezone na svom parketu, a pokazale su da se itekako mogu nositi s pritiskom.

On je bio vidljiv u prvoj četvrtini, u kojoj je domaćin bio nervozan, napadački neučinkovit i mekan u obrani. Nakon 4:4 u trećoj minuti, gosti serijom 12:2 odlaze na dvoznamenkastu prednost. U 9. minuti je najvećih +1 za Riječane (8:20), koji nisu u tim trenucima bili svjesni što ih čeka.

Osječka eksplozija uslijedila je na otvaranju druge dionice. Brokeri su podignuli agresivnost, a Ashton, Primorac i Kujundžić povukli su u napadačkom dijelu. Zaostatak je ubrzo anuliran i domaćin prvi puta vodi u 12. minuti (24:23), a na odmoru je 40:35.

Tamo gdje su stali, igrači trenera Domagoja Kujundžića nastavili su u trećoj četvrtini. Potpuno su otpustili kočnice i obrana je ostala čvrsta i u zadnju se četvrtinu ušlo rezultatom 69:51. Nije Kvarner 2010 imao rješenja za povratak, u 34. minuti je njihov zaostatak i najveći (77:53), a to je bio znak da se krene polako s izmjenama i podijeli minutaža kompletnom zapisniku. Gost je to iskoristio za ublažavanje poraza.

VROS je predvodio Ashton, ubacio je 25 poena, podijelio osam asista, te je ukrao čak sedam lopti. Ostali su također bili na razini, a to je svakako dobra vijest uoči utorka i utakmice sezone. N. Benčina

VRIJEDNOSNICE OSIJEK*80
KVARNER 2010*66

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 400. Suci: Radojković, Jovović, Galić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Ashton 25 (0-3), Tomić, Kujundžić 14 (2-5), Tomljenović, Dmitrović, Vladović 9, Budimir 7, Šiško 9 (3-4), Bjelanović 5 (1-2), Primorac 11 (4-6), Šuvak, Kotrulja.
KVARNER 2010: Vujasinović 3, Bile 12 (2-6), Štemberger 3, Delpin, Vucić, Čakarun 13 (1-1), Lisica 9 (1-2), Zelanto, Kostić, Jelenković 3, Đugum 9 (3-4), Marinelli 14.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 14:23, 26:12, 29:16, 11:15