MŽNL OSIJEK - VINKOVCI

Vardarac u stotoj do sva tri boda
Objavljeno 23. travnja, 2024.
Baranjski dvojac uzeo je pun plijen u 26. kolu na gostujućim terenima i nastavio utrku za naslov prvaka Međužupanijske nogometne lige Osijek - Vinkovci. Drugoplasirani Darđani imali su puno lakši posao od lidera iz Vardarca. Darda je kod posrnulog Tomislava u Livani zabila šest pogodaka, pet u suparničku i jedan u svoju mrežu za sigurnih 1:5. Prva tri pogotka Darđana djelo su dvojca - Dubravac. Patrik je bio strijelac prvog i drugog, a Dominik Dubravac zabija za 0:3. Potom Luka Lišnić s dva pogotka odvodi goste na 0:5, a u 81. minuti Ivan Rolj postavio je konačni rezultat postigavši autogol. Puni plijen kući je donio i Vardarac, koji se provukao na igralištu Ritić u Babinoj Gredi. Domaćin je poveo preko Krešimira Trepšića u prvom poluvremenu. Činilo se da će Šokadija biti veselija nakon utakmice, no u samom finišu - drama i potpuni preokret. Prvo je Stjepan Šimičić u 87. izjednačio, a doslovno u posljednjim sekundama, u stotoj minuti, Dominik Tkalec pogađa za 1:2. Iako su domaćini bili razočarani jer su izgubili u posljednjoj sekundi, i to nakon deset minuta nadoknade, na kraju su sportski čestitali Vardarčanima na zasluženoj pobjedi. Momčad Marka Dinjara ostala je na vrhu poretka s bodom više od susjeda iz Darde, a trenutno trećeplasirani Radnički iz Dalja zapeo je kod imenjaka u Mecama. Sudar Radnika završio je 1:1, a momčad iz Meca opet se pokazala kao specijalist za one iz vrha. Nakon Darde i Vardarca ostala je neporažena i u sudaru s odličnim Daljcima. Prvi topnik lige Nebojša Popović doveo je goste u vodstvo, ali njegov 19. prvenstveni pogodak nije bio dovoljan za slavlje Crveno-bijelih. U 83. domaćin se vraća preko Luke Markovića. Tih 1:1 ostalo je do kraja, domaćin je stavio važan bod na svoj konto, a gosti mogu biti zadovoljni što su izvukli remi. Nakon vodstva su stali, domaći Radnici su se potom propisno ispromašivali, ali na kraju i zasluženo zabili taj bar jedan pogodak. Višnjevac nastavlja s dobrim igrama i rezultatima. Na krilima dvostrukog strijelca Marina Petrovića Višnjevčani su pobijedili 2:0 u Starim Jankovcima i zadržali visoko četvrto mjesto u ukupnom poretku. Jedinstvo iz Donjeg Miholjca davno se oprostilo od ambicija o samom vrhu poretka, ali još uvijek je u gornjem domu, a status favorita potvrdili su protiv Borca iz Bobote koji je u goste došao sa samo 13 igrača. Jedinstvo je slavilo s minimalnih 1:0, ključni trenutak je bila 59. minuta, kada je David Janžek doveo domaćina u vodstvo. Borac nije u lakoj situaciji, ali Ivica Vučak i njegova momčad će morati tražite bodove protiv drugih rivala. Zanimljivo je bilo u Satnici Đakovačkoj, gdje je Mladost svladala Radnički iz Županje. Gosti su se nadali da mogu nešto uzeti kod vrlo dobrih mladostaša, te ambicije su porasle nakon što su u 12. minuti poveli preko Filipa Nikoljačića. No uskoro im je Mladost ugasila nadu, Marijo Bojanović i Karlo Bajs su preokrenuli, a nakon što je Marko Gazić u 38. povisio na 3:1, bilo je jasno da će bodovi teško u Županju. Radnički je do kraja pogotkom Ilije Matića samo uspio ublažiti poraz. I. Liović
Rezultati 26. kola
Mladost (Đakovačka Satnica) - Radnički (Županja) 3:2, Jedinstvo (Donji Miholjac) - Borac (Bobota) 1:0, HAŠK Sokol (Stari Jankovci) - Višnjevac 0:2, Otok - Borinci (Jarmina) 2:1, Radnički (Mece) - Radnički (Dalj) 1:1, Tomislav (Livana) - Darda 1;5, Dilj (Vinkovci) - Zrinski (Bošnjaci) 1:1, Slavonija (Soljani) - Sloga (Štitar) 1:0 i Šokadija (Babina Greda) - Vardarac 1:2.