JADRANSKI DERBI

Hajduku velika pobjeda u Rijeci
Objavljeno 8. svibnja, 2022.
Nogometaši Hajduka na krilima Marka Livaje na Rujevici su deklasirali i pobijedili Rijeku s 3:0. Iako su uoči jadranskog derbija Riječani poručivali: "Splićani nemaju nikakve šanse, dobivamo ovu utakmicu i izbacujemo ih iz utrke za prvaka", hajdukovce kao da su samo naljutile te riječi. Već u prvom poluvremenu zabili su sva tri pogotka i riješili pitanje pobjednika te njihov san o naslovu prvaka i dalje živi.

Ni jedna momčad nije žestoko krenula u ovaj derbi, no na pogodak se nije dugo čekalo. U 10. minuti udarac Krovinovića blokirao je rukom Krešić, ali je u prvi mah bilo upitno je li to učinio unutar ili izvan šesnaesterca. Glavni sudac Dario Bel je nakon pregledavanja snimke pokazao na bijelu točke, a miran i precizan je bio Marko Livaja za vodstvo Hajduka. Čolina je potom propustio dvije vrlo dobre prilike, a opasniji Hajduk dodatno je nokautirao domaćina krajem prvog dijela. Prvo je Livaja u 37. minuti precizno i lijepo naciljao s petnaest metara za 2:0, a grogirana Rijeka dodatno je uzdrmana u 41. minuti, kada je Mikanović zabio za 3:0. Novi šok za Rijeku uslijedio je u 55. minuti, kada je domaćin ostao bez svog prvog strijelca Josipa Drmića. On je laktom u glavu udario Simića, a sudac Bel mu je nakon pregledavanja snimke pokazao crveni karton. Hajduk je sačuvao prednost i upisao veliku pobjedu. I. Li.