KARATE PRVENSTVA I KUP HRVATSKE

Virovitičanin Erak je prvak, brojne medalje u Slavoniji
Objavljeno 18. travnja, 2024.
Mladi ženski kata tim Essekera osvojio je broncu u ekipnoj konkurenciji
Ivanja Reka, mjesto u sklopu grada Zagreba, bila je centar hrvatskog karatea. Lijepa dvorana tamošnje osnovne škole u subotu je bila domaćin čak tri prvenstva Hrvatske - za kadete, juniore i mlađe seniore pojedinačno i ekipno u katama, Sveučilišnog karate prvenstva Hrvatske i PH u parakarateu.

Prvenstvo Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore u katama okupilo je 98 natjecateljica i natjecatelja iz 29 klubova. Najuspješniji klub prvenstva je Karate klub Alfa iz Zagreba s osvojenih devet odličja, po tri zlata, srebra i bronce. Od slavonskih predstavnika naslov kod kadeta osvojio je Virovitičanin Lovro Erak. Fran Seligman iz Hrvatskog Sokola bio je korak do medalje, zauzevši peto mjesto. Kod kadetkinja Laura Erak iz Virovitice osvojila je titulu viceprvakinje Hrvatske. Paula Švigin iz KK Esseker u jakoj konkurenciji završila je na diobi sedmog mjesta. Lovro Erak bio je i brončani u juniorskoj konkurenciji. Kod juniorki prvakinja je bila Ana Lujić iz Slavonskog Broda ispred Laure Erak, koja je tako i drugi put bila srebrna. Iznenađenje kod juniorki je što je bez medalje ostala Katia Šegavčić iz osječkog Hrvatskog Sokola, najdarovitija hrvatska katašica posljednjih godina. Ženski kadetski/juniorski kata tim Essekera u sastavu Lara Gudelj, Dora Andrić i Martina Sekulić s pričuvom Nikolinom Horvatović osvojio je brončanu medalju u ekipnoj konkurenciji. Virovitičanin Matija Relić, koji nastupa za zagrebački Princ, prvak je Hrvatske u U21 uzrastu. Kod mlađih seniorki Osječanka Katia Šegavčić osvojila je brončanu medalju. Njezina klupska kolegica Ema Štefančić bila je peta, a Matea Ećimović iz Slavonskog Broda sedma. Na Studentskom prvenstvu Hrvatske treba istaknuti kako je Virovitičanin Matija Relić, koji nastupa za Sveučilište Zagreb, postao i studentski prvak Hrvatske u katama.

U nedjelju je uz nastup čak 399 natjecateljica i natjecatelja iz 62 kluba, također u Ivanjoj Reci, održan i Kup Hrvatske za mlađe uzraste. Nastupili su djevojčice i dječaci od 10 godina do mlađekadetskog uzrasta u borbama i katama.

Osvajači medalja predstavnika slavonskih klubova: dječaci U10 - 30 kg: 2. Andreas Majdiš Đakovo; dječaci U10 - 40 kg: 3. Niko Vuković Karate Akademija Osijek i Ante Škrapić Đakovo; dječaci U10 + 45 kg: 1. Adrian Klarić Esseker; djevojčice U10 +40 kg: 2. Ana Ivezić Karate Akademija Osijek; dječaci U11 - 35 kg: 3. Petar Erdeši Karate Akademija Osijek; dječaci U11 - 40 kg: 2. Niko Tomas Slavonski Brod; dječaci U11 + 50 kg: 1. Luka Mesić Karate Akademija; dječaci U12 - 37 kg: 3. Ante Ogrebić Karate Akademija; djevojčice U12 - 35 kg: 2. Elena Šegavčić Karate Akademija Osijek; U12 djevojčice - 50 kg: 3. Agata Šeremet Vukovar ‘91; dječaci U13 - 40 kg: 1. Fran Vukmanić Karate Akademija; djevojčice U13 - 49 kg: 3. Tena Čosić Vukovar ‘91; djevojčice U13 + 54 kg: Roula Shoukry Vukovar ‘91; dječaci U8 kate: 1. Ivan Blažević Virovitica; djevojčice U8 kate: 1. Una Bođirković Vukovar ‘91; 3. Katarina Lovković i Jana Čajkovac obje Esseker; djevojčice U9 kate: 3. Ena Kunić Vukovar ‘91; dječaci U10 kate: 2. Andreas Majdiš Đakovo; djevojčice U11 kate: 1. Tonka Štefić KK Osijek, 3. Dora Milošević Slavonski Brod; dječaci U12 kate: 2. Ivan Lovošević NEXE; djevojčice U12 kate: 3. Lana Milošević Slavonski Brod; dječaci U13 kate: 3. Niko Ribić Đakovo; djevojčice U13 kate: 1. Paula Šviglin Esseker, 2. Petra Pukljak Esseker; djevojčice 2015./2016. kate ekipno: 2. Esseker; kata tim djevojčice 2013./2014: 3. Esseker; kata tim djevojčice 2010./2011.: 2. Esseker, 3. Nova Gradiška.

Krešimir Lacković
ZVONKU BIONDIĆU 7. DAN
Uoči početka subotnjih natjecanja, tijekom svečanosti otvorenja uručeno je i posebno priznanje osječkom karate doajenu i treneru KK Hrvatski Sokol Zvonku Biondiću. On je promoviran u karate majstora 7. DAN. Priznanje mu je uručio predsjednik Hrvatskog karate saveza Davor Cipek.

Katia Šegavčić ostala je bez medalje kod juniorki, a među ml. seniorkama uzela je broncu