DOBRI NASTUPI OSJEČKIH KARATAŠICA I KARATAŠA

Banja Luka ili Rijeka, svejedno. Medalje su tu
Objavljeno 28. ožujka, 2024.
Osječki karate-klubovi ponovno su bili u akciji na jakim turnirima. Članovi Essekera sudjelovali su na natjecanju u Banjoj Luci koje je ujedno bilo i posljednje kontrolno prije Prvenstva i Kupa Hrvatske. Najmlađa natjecateljica u katama Katarina Lovković osvojila je treće mjesto, a broncom se okitila i kadetkinja Lucija Lacković, također u katama. U borbama kod učenika treće mjesto osvojio je Adrian Klarić. Dobar nastup, koji nisu začinili medaljama, imali su Petra Pukljak i Lara Gudelj u katama te Nikola Mađerec u borbama. Članovi Karate akademije Osijek nastupili su na turniru u Rijeci i kući donijeli šest medalja. Prva mjesta na Kvarneru zauzeli su Lana Mesić (7-8 godina, -27 kg) te Luka Mesić (11-12 g, +54 kg). Srebrom se okitila Brigitte Černohorski Budin (7-8, -27 kg), a broncu su osvojili Franka Čulić (9-10, -27 kg), Iva Erdeši (9-10, -27 kg) i Elena Šegavčić (11-12, -34 kg). Korak do medalje ostali su Josipa Ćuk i Petar Erdeši. I. Li.