"BROKERI" PORAŽENI NA GRIPAMA U 18. KOLU HT PREMIJER LIGE

Bolji otpor nije bio moguć
s osam igrača u zapisniku
Objavljeno 21. siječnja, 2022.

Bio je ovo treći ovogodišnji poraz osječkih košarkaša. U sklopu 18. kola Vrijednosnice Osijek nisu imale izgleda na Gripama protiv Splita, gdje su s obzirom na sve okolnosti pružile i dobar otpor.

Puno je problema imao Marko Mandić ovoga tjedna, ozljede i izolacije izbacile su iz stroja četiri igrača (Lisica, Grušanović, Tokić, Jurić), a posljednje registirani dvojac (Džajić, Perković) nema još pravo nastupa. Stoga se u Split otišlo sa samo osam igrača, što je minimalan broj da se službeni dvoboj uopće odigra. Nije ni domaćin bio u punom sastavu, Splićanima je ovo bila prva utakmica nakon 16 dana i oporavka od korone, ali Srđan Subotić na raspolaganju ipak ima širi i kvalitetniji roster, što se i pokazalo u tih 40 minuta. Ne treba zaboraviti da su upravo Splićani nanijeli najteži ovosezonski poraz "brokerima", u Gradskom vrtu prije tri mjeseca (66:104), a iako oslabljeni, gosti su ovaj put imali želju prije svega popraviti dojam.

Dodamo li tomu da je u osječkim redovima Topolović zbog slomljenog nosa zaigrao s maskom, jasno je da se nije moglo računati ni na adekvatni doprinos prvog strijelca i skakača premijerligaša s Drave. Već nakon deset minuta bilo je jasno kako će se dvoboj odvijati. Nakon uvodne četvrtine Split je imao 14 poena prednosti, ostvario je odmah dominaciju u skoku (16 - 8), a razgrani su bili Ukić i Shorter. Najbolje izdanje gosti su priredili u drugoj četvrtini, koju su i riješili u svoju korist, ali na odmoru je i dalje bio dvoznamenkasti zaostatak (40:30). U 22. minuti je 46:34, nakon čega je slijedila napadačka suša "brokera", koji su bez poena bili više od pet minuta. Kada je Makoi napokon zabio 36. momčadski poen, Split je već bio na 53. U posljednjih deset minuta domaćin je ušao sa 58:41, stoga je do kraja slijedilo rutinsko odrađivanje posla. U porazu najviše je zabio Porobić, koji je drugi put ove sezone ubacio 21 poen, Bošnjak i Topolović imali su najviše skokova (6), ali su se teško pod koševima nosili s dominantnijom splitskom visokom linijom. Ovo je 11. poraz VROS-a u 16 odigranih utakmica.

Nino Benčina
SPLIT*83

VROS*67

SPLIT - Mala dvorana KK Split. Gledatelja: 100. Suci: Peić, Hordov i Mirčeta

SPLIT: Kedžo, Runjić 16 (1-1), Žganec 8 (0-1), Ukić 12 (5-6), Vuko, Čampara 10, Perkušić, Šiško, Jukić 7 (1-2), Kovačević 15 (1-2), Shorter 13 (3-3), Barić 2

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Makoi 11 (0-19, Dugandžić, Tomljenović 2, Špehar 4, Porobić 21 (6-7), Kuany 7, Bošnjak 12 (2-2), Topolović 10 (5-6)

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 24:10, 16:20, 18:11, 25:26