STUDENTSKO TAEKWONDO PRVENSTVO HRVATSKE

Dva srebra stigla na istok Hrvatske
Objavljeno 9. travnja, 2024.
U dvorani IV zagrebačkog Doma sportova održano je Studentsko taekwondo prvenstvo Hrvatske. Na natjecanju su sudjelovali predstavnici sveučilista i veleučilišta iz cijele Hrvatske, a Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera predstavili su Laura Zahirović, studentica šeste godine Medicinskog fakulteta u Osijeku, u kategoriji - 73 kg, i Patrik Grgić, student druge godine Fakulteta primijenjene matematike i informatike u Osijeku, u kategoriji + 87 kg. Na turniru je nastupio i Filip Zahirović, u kategoriji - 74 kg, koji je branio boje Veleučilišta Lavoslava Ružičke u Vukovaru. Laura Zahirović nastupila je i u formama, gdje joj je brončana medalja pobjegla za 0,16 bodova. Laura je nakon pobjede u polufinalu, zbog obnovljene nedavne ozljede ruke, morala predati finalnu borbu i tako se morala zadovoljiti srebrnom medaljom. Patrik Grgić u polufinalu je svladao predstavnika zagrebačkog sveučilišta Mislava Pukleka, a potom je izgubio u finalnoj borbi od Daniela Baruna sa splitskog sveučilišta. Jedini predstavnik vukovarskog Veleučilišta Lavoslava Ružičke, Filip Zahirović, u polufinalu je naletio na aktualnog B-reprezentativca Hrvatske Matiju Črepa sa zagrebačkog sveučilišta i izgubio, te se morao zadovoljiti brončanom medaljom. K.L.