PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSJEČKO-BARANJSKA

Olimpijaši svladali sami sebe kod Omladinca
Objavljeno 26. ožujka, 2024.
Prvoplasirana momčad Prve ŽNL osječko-baranjske, Baranja Belje, neočekivano je na svom terenu ostala bez pobjede u srazu s Viljevom. Gosti su u donjoj polovici tablice, Belomanastirci su bili zicer za sva tri boda, ali završilo je bez pobjednika i pogodaka. U obračunu Đakovštine Ratar je pogodcima Marija Šekerija i Cristiana Do Nascimenta sa sigurnih 2:0 pobijedio Dračice, a osječka Olimpija poražena je u gostima kod Omladinca s minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je olimpijaš Mario Kuić, ali, nažalost za goste, pogodio je svoju mrežu i taj autogol presudio je pobjednika. U Tenji je palo čak pet pogodaka, a slavio je domaći Slavonac s 3:2. Domaći su protiv Motičine na poluvremenu imali velikih 2:0 (Andrej Merkaš i Zvonimir Grgić), ali Motičina se vratila preko Dinka Kohuteka i Domagoja Boljkovca. U 73. minuti Ivan Penava vraća prednost na stranu Slavonca, a tih 3:2 je ostalo do kraja. FEŠK je izgubio u Marijancima od Hajduka 1:0, a nakon utakmice trener momčadi iz Feričanaca Zoran Mandić podnio je neopozivu ostavku.

Rezultati 19. kola: Ratar (Piškorevci) - Dračice (Đakovo) 2:0, Đurđenovac - Mladost (Draž) 0:1, Hajduk (Široko Polje) - Radnik (Josipovac) 3:0, Omladinac (Vukojevci) - Torpedo (Kuševac) 2:1, Omladinac (Josipovac Punitovački) - Olimpija (Osijek) 1:0, Slavonac (Tenja) - Motičina (Donja Motičina) 3:2, Hajduk (Marijanci) - FEŠK (Feričanci 1:0, Baranja Belje (Beli Manastir) - Viljevo 0:0. Na tablici vodi Baranja Belje s 49 bodova, Hajduk iz Marijanaca ima 38, a Omladinac Vukojevci 34 boda. Na samom začelju je Đurđenovac sa samo devet bodova. I. Li.