SUPERLIGA ODBOJKAŠICA

Nada za Vukovarke, set za Osječanke
Objavljeno 24. ožujka, 2024.
Pretposljednje kolo Superlige odradile su odbojkašice. Obveze iz 21. kola slavonski je dvojac odradio polovično. Važne bodove u borbi za ostanak izborila je Enna Vukovar, koja je nakon šest poraza, pronašla pobjedničku formulu, kod kuće je svladala Marina Kaštela, koja je na Dunav stigla sa statusom trećeplasirane u trenutnom poretku. Domaće su slavile 3:0 (26:24, 30:28, 25:17), bilo je puno teže nego što pokazuje konačan ishod. U prvom setu Vukovarke su spasile dvije, a u sljedećem čak četiri set-lopte. Tek je treća dionica bila mirnija, ali sastav Ivane Tadić još nema miran san iako su nade nešto porasle u borbi za izbjegavanje direktnog ispadanja iz elite. Odluka pada u posljednjem kolu, u sklopu kojeg Vukovarke gostuju kod Mladosti, a Rijeka CO, koja ima jednak bodovni učinak (12), dočekuje Dinamo. Lako bi mogla presuditi set-razlika.

Osijek je pak gostovao kod Ribola Kaštela, a domaćin je slavio 3:1 (25:14, 24:26, 25:20, 25:18). Odbojkašicama s Drave preostao je još domaći ogled s Kelteksom, koji direktno odlučuje o četvrtom mjestu. N.B.