DOIGRAVANJE ZA FUTSALSKOG PRVAKA

Ništa od iznenađenja Osječana u Gospinu polju
Objavljeno 24. ožujka, 2024.
Ništa od iznenađenje u prvoj utakmici četvrtfinalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske u futsalu. Osijek se nije dobro proveo u dubrovačkom Gospinu polju, gdje je prvi nositelj opravdao ulogu favorita, čak možda i lakše od predviđanja. Nisu igrači Saše Voldina na jug Lijepe Naše stigli bez ambicija, ali one u tih 40 minuta nisu zaživjele tako gdje bi morale, na parketu. Square se tu postavio domaćinski, kao pravi gazda, te je sa 5:1 (2:1) poveo u seriji, koja se u četvrtak nastavlja na Zrinjevcu, gdje će domaćin pokušati izboriti majstoricu. No morat će puno više pokazati nego u prvom ogledu, u kojem su Osječani aktivni bili do 25. minute, kada je Duvančić povisio na 3:1. Prije toga, u prvom dijelu, vidjeli smo brzo vodstvo domaćina (Kuraja u 2. minuti) i ekspresno izjednačenje tri minute poslije (Grbešić). Square je poveo u 12. minuti (Hrkač), a posljednja dva gola stigla su u završnici, kada su gosti igrali s letećim vratarom, ali bez uspjeha. To su u 38. minuti kaznili Đuraš, potom i Guilherme Dos Santos. Osijek je u Dubrovniku igrao i nekompletan (Petrušić i Damjanović), a u sastavu su bili: Jamičić, Šalaj, Pandurević, Canuto Dos Santos, Vinicius, Lukenda, Mijić, Grbešić, Čavar, Jurišić, Kotris i Sesar.

Domaćini, koji imaju bolje startne brojeve u četvrtfinalu, maksimalno su iskoristili prednost u prvom dvobojima. Ostali rezultati: Olmissum (4) – Novo Vrijeme (5) 3:1, Futsal Dinamo (3) – Torcida (6) 6:1 i Stanoinvest Futsal Pula (2) – Crnica (7) 4:0. N.B.