NBA LIGA

Denver Nuggets su samo korak do velikog finala
Objavljeno 21. svibnja, 2023.
Denver Nuggets su na korak do plasmana u finale NBA nakon što su u trećoj utakmici finala Zapadne konferencije u gostima svladali Los Angeles Lakerse sa 119:108 i poveli sa 3-0 u seriji na četiri pobjede. Do slavlja ih je vodio Jamal Murray, koji je postigao 37 poena, a Nikola Jokić zabio je 15 poena u posljednjoj četvrtini. Dvostruki MVP utakmicu je završio s 24 koša, osam asistencija i šest skokova. Kentavious Caldwell-Pope ubacio je 17 koševa, Bruce Brown dodao je 15, a Michael Porter Jr. upisao je 14 koševa, 10 skokova i šest asistencija za prvoplasirane Nuggetse. Nuggetsi se mogu plasirati u NBA finale, prvi put u povijesti franšize, u ponedjeljak navečer, kada se igra četvrta utakmica u Los Angelesu. Do sada n ijedna momčad u povijesti NBA lige nije uspjela nadoknaditi zaostatak od 0-3 i dobiti seriju.

Lakerse je predvodio Anthony Davis s 28 poena i 18 skokova. LeBron James je dodao 23 ubačaja, 12 asistencija i sedam skokova, a Austin Reaves 23 koša i sedam skokova. Hachimura je izveo dva slobodna bacanja i donio Los Angelesu prednost od 94:93 na 7:48 prije kraja, a onda je Denver odgovorio s 13 uzastopnih poena. Jeff Green, Brown i Murray ubacili su trice, Brown je dodao koš, a Jokić zabio polaganje, te je Denver poveo s 12 koševa 4:51 minute do kraja. Los Angeles nakon toga nije bio u mogućnosti približiti se Denveru. Kada je Porter zabio tricu za vodstvo Nuggetsa od 117:103, nešto više od minutu do kraja, pobjednik je bio posve jasan.