HRVATSKE ODBOJKAŠICE IGRAJU DRUGU UTAKMICU NA SVJETSKOM PRVENSTVU

Nakon propuštene prilike još teži ispit
Objavljeno 27. rujna, 2022.
Nisu se proslavile u prvoj utakmici na 19. Svjetskom prvenstvu odbojkašice Hrvatske. U Arnhemu su upisale poraz u četiri seta od Poljakinja, koje uz Nizozemke imaju status domaćina tog natjecanja. Mogle su izabranice Ferhata Akbasa u boljem raspoloženju dočekati drugi ogled B-skupine, a prvi koji ih danas (utorak) od 17.30 čeka u Gdanjsku. Imale su naše igračice, ali i stručno vodstvo dovoljno vremena za analizu učinka na premijeri. Četiri dana za razmišljanje o propuštenoj prilici (vodstvo od 16:8 u trećem setu), ali više o dvoboju koji treba odraditi na višoj razini. Danas je s druge strane mreže selekcija Dominikanske Republike, koja je u našoj skupini ostavila i najbolji dojam u prvoj rundi. Trenutno osma reprezentacija na svjetskoj rang-ljestvici (Hrvatska je 20.) bez problema je upisala pobjedu protiv Koreje. Sastav koji vodi izbornik Roberto Marcos nije se dugo zadržao na terenu, posao je obavljen za samo 66 minuta, što je svakako snažna poruka našim odbojkašicama. Svjesne su one da je pred njima zahtjevna utakmica, koju će morati odraditi puno bolje negoli onu od prije četiri dana. U tom slučaju može se nešto i napraviti, ali ne treba se razbacivati optimizmom. Hrvatska je i prije dolaska na SP, u završnim dvobojima kvalifikacija za EP, pokazala umor i pad forme, koju treba pokušati podići na svjetskoj sceni. Neće biti lako, ali Fabris i suigračice sigurno će se potruditi da pruže kvalitetno izdanje. Ostali susreti naše grupe su Turska - Koreja (14.30) i Poljska - Tajland (20.30). N.B.