PH ZA VETERANE

Monika Kolak je čak četiri puta stala na postolje
Objavljeno 17. svibnja, 2022.
Čakovec je bio domaćin badmintonskog prvenstva Hrvatske za veterane, a na njemu je nastupilo i troje članova BK Osijek. Osječani nisu samo nastupili, nego su se kući vratili vrlo zadovoljni. Posebice Monika Kolak koja je osvojila čak četiri medalje, zlato i tri bronce. Monika je postala pojedinačna prvakinja Hrvatske u kategoriji +45 godina pobijedivši u završnici Ivanu Andabaka (Medvedgrad) s 21:17, 21:16. Monika je nastupila i u mlađoj konkurenciji, onoj +35 i završila kao treća. Ostale bronce osvojio je u mješovitom paru s klupskim kolegom Brunom Bartom te u igri ženskih parova s ​​Lidijom Šaban iz zagrebačkog Flexa. Bruno je bio treći s Monikom, a do svoje druge bronce došao u pojedinačnoj konkurenciji (+45), dok je u mlađoj kategoriji zapeo u četvrtzavršnici. Treći član osječke ekipe, Zlatko Veber, također je zaslužio medalju, bio je treći igri muških parova (+45) u paru s Mariom Mahečićem (Flex). I. Li.