RK OSIJEK UVJERLJIV U ZAOSTALOM PRVENSTVENOM OGLEDU

Sve riješeno još u prvom dijelu
Objavljeno 25. veljače, 2021.
Rukometaši Osijeka bez većih problema odradili su zaostali susret 10. kola Prve HRL Sjever protiv Vidovca. Gosti su stigli samo s osam igrača, što je i naznačilo kako će proći dvoboj između momčadi koje je do tada dijelio samo bod na tablici. Nakon gostujućih 2:4 Osječani su napravili seriju 6-0 te u 14. minuti poveli 8:4 i više se nisu osvrtali. Prvo su poluvrijeme završili s tri uzastopna pogotka za vodstvo 17:10 te praktički već u tih 30 minuta riješili sve dvojbe oko konačnog ishoda. U 39. minuti prednost je već iznosila "plus 11" (23:12), šest minuta potom i najvećih 12 razlike (27:15), nakon čega je trener domaćih Dag Kovačević priliku dao i igračima s manjom minutažom. Vidovčani su to iskoristili za svođenje poraza u podnošljivije okvire, no nisu mogli ugroziti četvrto uzastopno slavlje Osječana, koji će priliku za nastavak pobjedničkog niza imati već u subotu, kada dočekuju Požegu. G.R.
Osijek       34 (17)

Vidovec       29 (10)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Bez gledatelja. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (oba Vrpolje):

OSIJEK: Žganjer 5, Zrno 5 (1), Pavlović 2, Bošnjak, Vuković 5, Babić 3, Vukušić, Mandić 2, Pleše 1, Šimatić 4 (4), Horvat (2+0), Čuić 4, Ninaj 1, A. Carević 1, F. Carević 1, Mudrovčić (7+0).

VIDOVEC: Dobovičnik 11 (3), Cerovečki 3, Puček, Car 5 (1), Melnjak 6, Ozmec (8+0), Artić 2, Hajsok 2.

SEDMERCI: Osijek 5 (5), Vidovec 4 (4); ISKLJUČENJA: Osijek 16 minuta (Pleše 2+2+2, Zrno 2+2, Babić 2, Mandić 2, Ninaj 2), Vidovec 10 minuta (Dobovičnik 2+2+2, Melnjak 2+2); CRVENI KARTONI: Pleše (51, Osijek), Dobovičnik (58, Vidovec).