24. Slatki na Papuku: Najveći susret dijabetičara u Hrvatskoj
U organizaciji Dijabetičke udruge Orahovica u ambijentu Orahovačkog jezera održani su tradicionalni, najveći susreti dijabetičara u Hrvatskoj, 24. Slatki na Papuku, kojima su nazočili dopredsjednik Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga Ivan Klanac, gradonačelnik Orahovice Milan Babac, dugogodišnji predsjednik orahovačke udruge, a danas član velikogoričke Ivica Martinčević te mnoštvo dijabetičara iz cijele Hrvatske. Na otvaranju susreta predsjednica Dijabetičke udruge Orahovica Dragica Kelava podsjetila je kako je ovu lijepu priču pokrenuo prvi predsjednik udruge Veseljko Domjanović još 2003.
- HZZO je vratio odluku o vraćanju prava na 100 trakica godišnje za tip 2 na tabletama, što će tim pacijentima omogućiti izradu 30-dnevnih profila (svaka 2 tjedna), a proširene su i indikacije za senzore na osobe s tip 2 dijabetesom na bazalnoj terapiji inzulinom. Svakodnevno kao Savez radimo na novim i povoljnijim uvjetima liječenja osoba oboljelih od šećerne bolesti i sve više uspijevamo omogućiti sve ono što im je nužno – rekao je dopredsjednik Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga Ivan Klanac.