Off road susreti u Novoj Jošavi
Blato, voda i adrenalin: Off road spektakl ponovno oduševio Orahovicu
U organizaciji Off road kluba Orahovica, u Novoj Jošavi održan je jubilarni, 5. Off road susret oktanskih atrakcija
Off road klub Orahovica organizirao je još jedan veličanstveni oktanski spektakl u malom orahovačkom prigradskom naselju Novoj Jošavi. Uz pokroviteljstvo Grada Orahovice održan je 5. Off road susret, na imanju legende toga sporta i općenito ljubimaca na dva i četiri kotača Emila Hašpraja - Enđe.
Susret je otvorio orahovački gradonačelnik Milan Babac zahvalivši organizatoru na ustrajnosti i volji za pripremom događaja, koji je, kako je rekao, postao jedan od najvećih prepoznatljivosti grada.
Nagrade pobjednicima
I onda su počele nevjerojatne vratolomije s džipovima i quadovima po blatu i vodi, ali i po teškom, vrućem i sparnom, vremenu. Vozile su se zahtjevne utrke, i to džipova te u dvije kategorije quadova - dječjoj i onoj za odrasle, od 500 do 1000 kubika. Bilo je tu svega, izvlačenja vitlom, čak i jedno lagano prevrtanje, ali sve je prošlo bez posljedica uz gromoglasan pljesak velikog broja ljudi.
Na kraju su proglašeni najbolji, u dječjoj konkurenciji quadova najbrži je bio Marko Čavlović iz Otoka na Quadu 125, drugo mjesto pripalo je Gabrijelu Mateku iz Orahovice, koji je vozio Quad 140, a brončani je bio Matej Čavlović iz Otoka na Quadu 125. Kod odraslih u kategoriji quadova slavio je Saša Pejanović iz Voćina, vozeći CF Moto 625, drugo mjesto osvojio je Ilija Jurković, član Off road kluba Orahovica, a bronca je pripala također domaćem vozaču, Bruni Hasu Boliću. U najzahtjevnijoj kategoriji, onoj džipova, najspretniji i najbrži bio je Marko Sokolić iz Vrbovca, vozeći Cheerokee 4.0, srebro je osvojio Vjekoslav Josipović za volanom Nissan Patrola iz Djedine Rijeke, a treći je bio domaći vozač Luka Huber, vozeći Cheerokee 4.0. Nagrade najboljima uručio je predsjednik Off road kluba Orahovica Radivoj Bolić, koji je na kraju, iako potpuno iscrpljen i bez glasa, bio oduševljen i prepun zahvalnosti za sve koji su pomogli u organizaciji.
- Teško mi je u ovom trenutku bilo što reći, srce mi je prepuno jer ponovno smo Orahovicu i ova kraj zlatnim slovima upisali na kartu hrvatskog i regionalnog off roada.
Nove pripreme
Hvala od srca svima koji su prepoznali ovaj susret, pet godina napornog rada je iza nas, ali kada vidimo sve ovo, velik broj ljudi koji nas svake godine prati, onda znamo da smo uspjeli. Prije svega hvala predivnim ljudima iz našeg kluba, ti ljudi su na svojim rukama i leđima iznijeli sve ovo, Gradu Orahovici i Turističkoj zajednici na velikoj pomoći, svim sponzorima i našim velikim prijateljima vozačima iz cijele Hrvatske te susjednih zemalja. Idemo dalje, sljedeća godina nas već čeka – rekao je Bolić.