Gradonačelnik Pavelić o Nazorovoj: SDP pokušava omalovažiti naš odgovoran rad

Igor Pavelić

IVICA GETTO
25.6.2026., 16:14
BELI MANASTIR

Gradonačelnik Pavelić o Nazorovoj: SDP pokušava omalovažiti naš odgovoran rad

Gradonačelnik Belog Manastir, Igor Pavelić, komentirao je peticiju nezadovoljnih stanara Ulice Vladimira Nazora i priopćenje za javnost GO SDP-a vezano za radove na sanaciji Nazorove, za koje je izdvojeno gotovo 270.000 eura.

BELI MANASTIR - ULICA VLADIMIRA NAZORA, PRIJE NAKNADNE SANACIJELIPANJ 2026.
IVICA GETTO

“Upravni odjel za graditeljstvo i stambeno-komunalne poslove Grada Belog Manastira je i prije peticije stanara Ulice Vladimira Nazora uočio nedostatke u vidu neotjecanja vode s kolnika, kontaktirao izvođača i nadzornog inženjera, dostavio videozapise s pozicijama zadržavanja vode na kolniku te zatražio sanaciju. Nadzorni inženjer je kontaktirao izvođača i poslao geodeta da utvrdi točne pozicije zadržavanja vode, koje su jasno obilježene na terenu te je utvrđen opseg sanacije o trošku izvođača radova. Dana 18. svibnja 2026. godine nadzorni inženjer poslao je Gradu izvješće o provedenom dodatnom geodetskom snimanju s uputama za uklanjanje nepravilnosti, koje je isti dan nadležni upravni odjel Grada proslijedio i izvođaču", ističe Pavelić, naglašavajući kako su istim izvješćem utvrđena odstupanja izvedenih visina u odnosu na projektirane vrijednosti, zbog čega je došlo do formiranja lokalnih depresija i kontrapadova u rubovima kolnika te nemogućnosti otjecanja oborinske vode prema slivnicima. Tvrdi kako je zadržavanje oborinske vode uz rub kolnika posljedica odstupanja nastalih tijekom izvođenja radova, odnosno neusklađenosti izvedenih i projektiranih vrijednosti, pa će izvođač radova snositi troškove sanacije, omogućiti materijal za nju i postaviti nove rubnjake s perforacijama. Na određenim pozicijama postavit će polimerne linijske kanalice za prihvat oborinskih voda, ako budu dobavljive.

BELI MANASTIR - ULICA VLADIMIRA NAZORA, NAZOROVANIZ PROBLEMA NAKON SANACIJELIPANJ 2026.
Peticija gradonačelniku
Belomanastirci nezadovoljni obnovom Nazorove: Voda na kolniku, šahtovi iznad asfalta, smrad i blato na nogostupu

- Na taj način omogućit će se direktno prikupljanje oborinske vode s površine kolnika i njezino kontrolirano odvođenje iz zona u kojima se zadržava voda. Dogovoren je prvi sastanak na terenu između investitora, izvođača i nadzornog inženjera, nakon čega će se pristupiti sanaciji nedostataka - kaže Pavelić.

Osvrnuvši se na priopćenje za javnost GO SDP-a, naglašava kako Grad Beli Manastir odgovorno upravlja proračunskim sredstvima, prati izvođenje radova i prijavljuje sve nedostatke nadzornom inženjeru i izvođaču u ovom kao i u svim drugim projektima kojih je investitor.

- Objede oporbenih vijećnika SDP-a Beli Manastir u stilu "fušeraj.. " ne da ne stoje, nego predstavljaju pokušaj omalovažavanja odgovornog ponašanja resornog gradskog odjela i gradonačelnika glede uočenih nedostataka koje su gradske službe pravovremeno evidentirale i prije reakcije dijela stanara ulice Vladimira Nazora - podvlači Pavelić.