Belomanastirci nezadovoljni obnovom Nazorove: Voda na kolniku, šahtovi iznad asfalta, smrad i blato na nogostupu
Negoduju zbog odvodnje, poklopaca iznad razine asfalta, smrada, neodržavanja stabala...
Krajem prošle godine, nakon nešto više od dva mjeseca od početka sanacije, u promet je puštena jedna od belomanastirskih žila kucavica - Ulica Vladimira Nazora, koja od užeg gradskog središta vodi prema istočnoj strani grada, odnosno prema školskom kompleksu, vrtiću, nastavno-sportskoj dvorani, tržnici, policijskoj postaji...
Projekt je financiran iz gradskog proračuna, a nominiran je na natječaj Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU-a, poziv za iskaz interesa za financiranje projekata prema “Programu za poboljšanje infrastrukture na područjima naseljenim pripadnicima nacionalnih manjina’’. Ugovorena vrijednost radova bila je 268.735 eura. Kako su isticali u Gradu, ukupna duljina zahvata iznosila je približno 410 metara, širina kolnika iznosi šest metara, a projektirani su i betonski rubnjaci i kolni ulazi širine četiri metra. Prije je preko Programa održivog razvoja lokalne zajednice Ministarstva regionalnog razvoja rekonstruiran tamošnji nogostup. No nekoliko mjeseci nakon završetka radova, na vidjelo su počeli izlaziti određeni nedostatci.
- Propusti su prilično ozbiljni i utječu na sigurnost građana. Ističemo probleme s odvodnjom, zbog kojih se nakon svake kiše na kolniku zadržavaju velike količine vode. Poklopci šahtova vire iznad razine asfalta te predstavljaju opasnost za vozila, dok se zbog neodgovarajuće izvedbe sustava oborinske odvodnje ulicom znaju širiti neugodni mirisi - upozoravaju građani, nastavljajući kako je dodatni problem prekomjerna količina zemlje nasipana na zelenim otocima, koja se pri svakoj jačoj kiši pretvara u blato i završava na nogostupu. Nadalje, tvrde kako posađena stabla nisu adekvatno održavana ni redovito zalijevana. Odlazeći korak dalje, upozoravaju na nepropisno parkiranje na dijelovima ulice te česta blokiranja privatnih posjeda. Zbog navedenih nedostataka pokrenuli su peticiju koju su, s 27 potpisa, polovinom lipnja predali gradonačelniku Igoru Paveliću, moleći hitnu sanaciju i rješavanje ostalih problema. Budući da nisu dobili odgovor, obratili su se SDP-ovom gradskim vijećnicima, koji su se oglasili priopćenjem za javnost, nazvavši cijelu priču “fušerajem od 268 tisuća eura”.
Na upit koji smo poslali Gradu do zaključenja ovog broja odgovor nije stigao.