Regija
‘’ERSTE PLAVA LIGA’’

Podgoračani će na državno u atletici
Objavljeno 7. svibnja, 2024.
PODGORAČ - Na sportsko-atletskoj manifestaciji pod nazivom ‘’Erste plava liga’’, koje je ujedno bilo kvalifikacijsko natjecanje za državnu završnicu u atletici za učenike od 1. do 6. razreda, sudjelovalo je i 30 učenika Osnovne škole Hinka Juhna iz Podgorača, koji su osvojili osam medalja. Osmero podgoračkih učenika plasiralo se na državno natjecanje u bacanju kugle osvojivši prva i druga mjesta u kategorijama učenika i učenica 5. i 6. razreda. Na državno natjecanju idu mladi podgorački bacači kugle: Tena Nađ, Klara Feldi, Tihana Pelin, Lucija Drekić, Davor Udurović, Teo Szili, Bojan Mrvić i Jakov Tomić. Mentor učenicima bio je Mario Gajski, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture u OŠ Hinka Juhna. S.F.