SAVATE PRVENSTVO HRVATSKE

HUS-u četiri medalje
Objavljeno 23. travnja, 2024.
U Čakovcu je održano Prvenstvo Hrvatske u savateu u disciplini assault za juniore i seniore. Prijavljeno je 109 boraca iz 14 klubova, a među njima su nastupili i članovi osječkog HUS-a. Na kraju su osvojili četiri medalje, od čega jedno zlato i srebro te dvije bronce. Lana Mađarić nakon osvajanja državnih prvenstava u kickboxingu i tajlandskom boksu postala je i seniorska prvakinja u savateu u kategoriji - 70kg. U juniorskoj konkurenciji Antonio Tramišak nakon pobjede u četvrtfinalu zbog ozljede nije mogao nastupiti u polufinalu te mu je pripala bronca u kategoriji -75 kg. Lana Švitek je u kategoriji juniorki -70 kg u polufinalnoj borbi poražena podijeljenom odlukom sudaca te zauzela treće mjesto. Seniorka Mia Ištuk osvojila je drugo mjesto u kategoriji - 70 kg. K. L.