Osijek, 07.11.2020. - Dvorana Gradski vrt - EHF Euro cup, muškarci, rukomet, Hrvatska - Mađarska/Fran Mileta 15FOTO: Željko Šepić
ARHIVA
28.5.2026., 19:31
PREKID UTAKMICE

Skandal u Srbiji: U eksploziji topovskog udara Grobara ozlijeđen hrvatski rukometaš

Nemiri na ulicama, nemiri u dvorani. To je Srbija. Rukometaši Partizana osvojili su naslov prvaka Srbije, u prvoj utakmici finala doigravanja slavili su protiv Vojvodine 33:27 u Beogradu, a druga utakmica igrana u Novom Sadu je prekinuta. Razlog prekida bilo je divljanje navijača Partizana; Grobari su ispalili topovski udar, pri čemu je ozlijeđen i hrvatski rukometaš, bivši igrač RK NEXE Fran Mileta. Utakmica na Slanoj Bari prekinuta je u 15. minuti, a poslije više od sat vremena pregovaranja Vojvodina je odlučila da više neće igrati.

- Hvala na interesu za rukometaša Vojvodine Frana Miletu. On jest zbog topovskog udara koji je eksplodirao samo nekoliko metara od njega imao zujanje u ušima i zagušenje sluha, uz gubitak koordinacije, a potom i mučninu i vrtoglavicu. Liječnici su ustanovili i povišeni krvni tlak. Nakon prekida utakmice upućen je na Hitnu pomoć, gdje su obavljene daljnje pretrage. Prvi nalazi pokazuju da nema većih oštećenja, a stanje bi mu se trebalo normalizirati u sljedećih nekoliko dana. Ovom informacijom završavamo priču u vezi s finalnom serijom, prekidom utakmice i okrećemo se oporavku našeg rukometaša - objava je RK Vojvodina u četvrtak.