Ustupljena fotografija
27.10.2024., 16:19
PORAZ BJELIN SPAČVE U ČAKOVCU

Spačva ispustila vodstvo u posljednje četiri minute

Neizvjesna utakmica odigrana je u Čakovcu, gdje su gostovali rukometaši Bjelin Spačve Vinkovci. Želja im je bila uzvratiti Međimurcima za poraz u prvom kolu u Vinkovcima. Cilj nije ostvaren, a Vinkovčani mogu žaliti. Dobar ambijent i puna tribina sigurno su pomogli domaćim rukometašima, koji su tako ostali ugodno iznenađenje Premijer lige u koju su ušli na kraju prošle sezone. Čakovčani su na drugom mjestu Lige B, ispred njih je samo maksimalni NEXE. Vinkovčani su na šest bodova, šest manje od Čakovčana i pet od trećeplasirane Gorice, pa za plasman u Ligu za prvaka mora im se dosta toga poklopiti. Velika prigoda za hvatanje priključka propuštena je u Čakovcu, gdje je domaćin bolje počeo, ali u 27. minuti Vinkovčani su izjednačili (15:15). Čakovec je ipak malo bolji u završnici i serijom 3:2 osigurao je minimalnu prednost na poluvremenu (18:17). U nastavku susreta bilo je čak sedam izjednačenja. Četiri i pol minute prije kraja gosti preko Kužea dolaze u vodstvo - 29:30. U igri živaca Čakovčani su ipak bili koncentriraniji, do kraja susreta postižu tri, a suparniku dopuštaju jedan pogodak i u konačnici susret završava minimalnom pobjedom domaćina - 33:32. Pogodak odluke zabio je Bruno Levak 16 sekundi prije kraja. Vinkovčani su imali napad za izjednačenje, ali pokušaj Tina Kužea zaustavio je Vito Horvat, koji je imao 11 obrana. S 11 pogodaka najzaslužniji za pobjedu Čakovca bio je Luka Baković. Kod gostiju osam pogodaka zabio je Kuže, a šest Patrik Maroš. Vinkovčani će već u srijedu na put, i to ponovno u Karlovac. Naime, prošle subote otkazan im je susret jer je momčad Bjelin Spačve putem bila svjedok prometne nesreće, pa nisu stigli na početak utakmice.