GOJKO MITIĆ
20.10.2024., 14:26
PORAZ U TROGIRU

Osječani zatvorili prvi krug prvenstva bez ijednog boda s gostovanja

Samo u uvodnim minutama bilo je rezultatske neizvjesnosti u susretu rukometaša Trogira i Osijeka, sve ostalo bilo je na strani domaćina, koji je ispratio Verajinu momčad kući bez bodova (31:23). Osječani su tako zatvorili prvi krug Lige A Paket24 Premijer lige s tri pobjede i četiri poraza. Sve tri pobjede ostvarili su na domaćem parketu, a četiri poraza u gostima. Stvari se mogu okrenuti u drugom krugu, u kojem u Zrinjevac stižu Zagreb, Sesvete, Poreč i Trogir, a Osječani idu u goste u Metković, saboroske Rude i Rijeku. Poraz kao poraz, ne bi bio ni malo tragičan da tijekom susreta trener Osijeka Frano Veraja može biti zadovoljan bilo kojim segmentom igre svoje momčadi. Trogirani su već nakon prvog poluvremena trasirali put do pobjede. Imali su na odmoru prednost 15:9. Smanjili su gosti u nastavku na četiri pogotka razlike, u završnici se potpuno predali, kao da im je bilo svejedno hoće li izgubiti s osam razlike, koliko je bilo na kraju, ili s manje. Treba li uopće podsjetiti što se događalo prošle godine u završnici prvenstva, kada su međusobni omjeri itekako odlučivali. Ništa drugo na kraju nisu mogli iz redova Osijeka osim čestitati doamćinu.

- Prije svega čestitke Trogiru na izvrsnoj utakmici. Znali smo kako su taktički jako dobro pripremljeni, ne samo za ovu nego i za sve ostale utakmice. Ovo što smo mi odigrali nije bilo na nekoj razini, definitivno nam je bio loš dan, nismo bili pravi. Moramo se okrenuti sljedećim utakmicama, pobjeđivati kod kuće i skupljati bodove za dalje -, rekao je Frano Veraja.

Bit će teško očekivati odmah skupljati bodove kod kuće. Jer već sljedeći vikend u Osijek stiže Zagreb.