Tin Lučin postigao je pogodak s kojim je NEXE-u donio bod u Španjolskoj
RK NEXE
16.10.2024., 08:08
EHF EUROPSKA LIGA

Lučin prije sirene donio NEXE-u bod u Španjolskoj

Rukometaši NEXE-a upisali su prvi bod u grupnoj fazi EHF Europske lige. Nakon poraza od Vojvodine, u 2. kolu su remizirali na gostovanju kod španjolske Bathco Bm. Torrelavege. Bilo je 32-32, a NEXE je od poraza spasio Tin Lučin pogotkom u posljednjim trenucima susreta. Nije NEXE bio ni daleko od pobjede prema su domaći u u 25. minuti imali prednost od čak šest pogodaka - 14:8. Gosti su s tri uzastopna pogotka smanjili rezultat do odmora, u nastavku uhvatili priključak, poravnali, a 12 minuta prije kraja čak i povesti. No, opet trener NEXE-a Krešo Ivanković može biti nezadovoljan onim što su pokazali njegovi igrači u prvom poluvremenu kada su načinili brojne t ehničke pogreške. U napadu čak 13, a ključne su bile tri u posljednjih 10 minuta utakmice kada je NEXE tigao u priliku odvojiti se i ući u završnicu s prednosti. Španjolci su kaznili sve poklone i zamalo došli do svoje prve pobjede u nekom europskom natjecanju. Na kraju susreta su nakon Lučinovog projektila koji je završio u njihovoj mreži bili silno razočarani, ali će upamtiti kako im je ovo prvi osvojen bod na europskoj rukometnoj sceni. Gromovi su uspjeli potpuno okrenuti utakmicu u svoju korist u 40. minuti nakon sjajne obrane Radovanovića i kontre koju je hladnokrvno realizirao Marguč (21:21). Nakon pogrešaka u napadu Torrelavega ponovno diže prednost na tri pogotka (24:21). U dvorani prava ludnica jer su raspjevani domaći navijači pomislili da su krenuli na pobjednički put, no dogodilo se upravo suprotno. Uslijedila je gostujuća serija 3:0 i novo poravnanje (46. minuta Vučko za 24:24), a minutu kasnije izuzetno raspoloženi Luka Moslavac zabija za vodstvo (24:25). Uslijedlila je igra gol za gol, a deset minuta prije kraja Radovanović ponovno fantastično brani čisti zicer Prokopu, a odbijenu loptu lovi Munoz i zabija uz prijestup i doskok u vratarev prostor koji se vidio iz aviona za prednost 29:27. Vratar Radovanović doslovce je poludio i pokušao objasniti litvanskom sucu da je gol neregularan, no suci su pokazali na centar. Pet i pol minuta prije kraja Španjolci su još jednom imali prednost od tri pogotka, no igači NEXE-a nisu pomislili da je kraj. Zabijali su Dolenec i Tin Lučin, koji je uz sjajnog Luku Moslavca bio najbolji strijelac kod Našičana. Obojica su postigli po osam pogodaka.

Dvije minute prije kraja pri minimalnom vodstvu domaćih (32:31) Bakić zarađuje nespretno isključenje zbog pregrube igre, no na sreću uspijevaju se gosti obraniti i u posljednjem napadu Lučin nakon deveterca fantastično zabija za poravnanje i konačnih 32:32. U drugoj utakmici E skupine Kiel je slavio u Novom Sadu kod Vojvodine 32:28. Upravo će najtrofejnija njemačka momčad biti sljedeći utorak gost Našica. Prije toga NEXE će ugostiti Čakovec u redovnom kolu Paket24 Premijer lige.