GOJKO MITIĆ
13.10.2024., 18:07
POBJEDA OSJEČANKI

Recept za prvo gostujuće slavlje je bio efikasna Frančić i sjajna obrana

Stiglo je vrijeme i za prvo gostujuće prvoligaško slavlje rukometašica s Drave. Osijek je uzeo puni plijen u Rijeci protiv Zameta, koji je do ovog obračuna imao šest bodova na kontu, tri pobjede i jedan poraz. S druge strane, nakon dva poraza na strani, Osječanke su led probile u prethodnom kolu, kada su na svom parketu deklasirale Zelinu. Očito je to bila dobra uvertira za ovo gostovanje. Prethodni izlazak na parket Centra Zemet nije bio ugodan, prošle jeseni doživljen je težak poraz od čak 15 pogodaka razlike. No, u najavi susreta, Osječanke su jasno dale do znanja da na Kvarner idu po pozitivan rezultat. Optimizam je bio s pokrićem. Domaće su zabile prvi pogodak na utakmici, ali to im je na kraju bilo i jedino vodstvo. Bilo je ubrzo jasno da ovaj dvoboj neće ponuditi napadačku raskošnost, te da će slaviti ekipa koja bude bolje branila prilaz svojim vratima. Kao i tjedan dana prije, osječka obrana bila je na visini zadatka. Kapitulirala je samo sedam puta u prvom poluvremenu, a na odmor se otišlo rezultatom 7:11. Držao je sastav Zdenka Kordija tu prednost, koja se u nekoliko navrata prepolovila, ali bilo je važno ne ispustiti rezultatsku kontrolu. Domaće su u 57. minuti stigle na 18:20, ali preko tog praga nisu uspjele preći. Na kraju 19:22, za zasluženi trijumf Osijeka, koji je s čak 14 pogodaka (5 iz sedmeraca) predvodila Petra Frančić. Katarina Borac skupila je 11 obrana (10+1), a još su igrale: Josipović 1, Hren, Jozanović 2, Strusa, Grgić 1, Pehar 3, Bulatović 1, Kruljac, Vrdoljak, Čivić, Kruljac, Ledenčan, Jelečević i Brkić.