Osijek, 13. 10. 2024, SD Zrinjevac, rukomet. Osijek - Zamet (Rijeka), Premijer Liga.snimio GOJKO MITIĆ
GOJKO MITIĆ
13.10.2024., 20:15
PAKET24 PREMIJER LIGA ZA RUKOMETAŠE – LIGA A

Osječani nadoknadili minus sedam

Oba susreta Osijeka i Zameta ovoga vikenda završena su pobjedama osječkih sastava. Nakon što su u subotu u Rijeci slavile rukometašice Osijeka, u nedjelju su bodove osvojili i njihovi sugrađani. I to na kakav način. Osječani su do minimalnog slavlja došli nakon što su nadoknadili sedam pogodaka razlike koliko su Riječani vodili u 39. minuti susreta. Uslijedilo je 20 minuta susreta u kojem su Osječani odigrali kao u transu i zasluženo na kraju ostvarili pobjedu proti vrlo dobrog riječkog sastava kojeg s klupe vodi nekadašnji hrvatski reprezentativac – Mateo Hrvatin.

Domaći su bolje otvorili susretu, a utim uvodnim minutama susreta istaknuli su se vratari. Osječki Lovro Frajhaut imao je pet obrana, a vratar Zameta Dominik Marković s dva obranjena sedmerca Vašareviću i Matiću nije dopustio Osijeku da se odvoje na veću prednost.

GOJKO MITIĆ

Upravo te njegove obrane i minimalni zaostatak omogućili su Zametu da već do odmora potpuno preokrenu ritam igre u svoju korist. Krenuli su Osječani griješiti u napadu, gosti su to koristili u 23. minuti poveli pet razlike, a s pet pogodaka prednosti za Zamet se otišlo na odmor. Trener Osječana Frano Veraja je dozivao time-out nije pomagalo. U vatru je već tada gurnuo mladog desnokrilnog Nou Kovačevića što mu se itekako isplatilo do kraja susreta. Vučko je na početku drugog poluvremena donio Zametu velikih šest pogodaka prednosti - 18-12. Mladi Noa Kovačević smanjio na 14-18, a gosti su tada s tri uzastopna pogotka došli na velikih 14-21. Nekoliko procjena sudaca uzburkalo je duhove u osječkoj dvorani. Dva uzastopna prekršaja nad Tomislavom Babićem izazvale su reakcije osječke klupe, ali i publike. U prvom prekršaju umjesto sedmerca dosudio je deveterac, a u drugom su samo suci mahnuli rukom da se ništa nije dogodilo. Protesti su nastavljeni jer je jedan Matićev prekršaj prosudio obranom iz prostora. Nakon te odluke trener Osijeka Frano Veraja dobio je žuti karton. Hećimović je obranio sedmerac Tomljanoviću pa su se s tribina čuli povici Osijek,Osijek. No, raspoloženi Marković je nastavio s obranama i nije tada dopustio priključak domaćima.

GOJKO MITIĆ

Iskusni pivot Osijeka Tomislav Babić zaradio je crveni karton nakon prekršaja nad Mrakovčićem. Bio je to dojam je običan sudar. Uspjeli su ipak Osječani koliko-toliko uhvatiti priključak pa je u 42. minuti gostujući trener Mateo Hrvatin zatražio time-out. Vašarević je zabio za 18-21 za još jedno buđenje publike.

OSIJEK 29 (12)

ZAMET 28 (17)

OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja 300. Suci. Josip Cepanec Turčin i Dalibor Dragočajac Novska.

OSIJEK. Frajhaut 9+0, Hećimović 1+1, Babić 1, Zrno, Čičak 8, Matić 4, Ćurić, Barišić, Kekez, Mandić 2, Vuković 1, Maganić, Vašarević 5, Bolanča 2, Kovačević 5 i Nedić 1.

ZAMET. Marković 9+2, Zena 0+2, Černeka 4, Vučko 3, Ogurlić 2, Markota, Tomljanović 6, Mrakovčić 6, Kezić, Ćosić, Reljanović, Pikec 3, Golik, Lencović i Perkov.

SEDMERCI. Osijek 6-2, Zamet 5-3, ISKLJUČENJA. Osijek 8 minuta Čičak 2, Vašarević 2, Nedić 2, Hećimović 2, Zamet 8 minuta Ogurlić 2, Tomljanović 2,Mrakovčić 2, Pikec 2. CRVENI KARTON. Babić Osijek.

Uslijedilo je još jedno gubljenje živaca. Tomljanović je naguravao bez lopte Čička, s vlastitih vrata dotrčao je osječki vrata Hećimović pa je nastala gužva. Epilog svega su dvije minute isključenja vrataru Osijeka i igraču Zameta Tomljanoviću.

GOJKO MITIĆ

Nastavili su Osječani spuštati prednost gostiju. Noa Mandić smanjuje u 47. minuti na minimalni zaostatak, a Matić pogađa za povratak na početak 23-23. Krupnu pogrešku uradio je tada igrač Zameta Marko Pikec. Ušao je u teren ranije od dopuštenoga, kažnjen je s dvije minute, a loptu za vodstvo nakon dužeg vremena dobili su Osječani. No, dva uzastopna napada nisu iskoristili za vodstvo. Kaznio je to Ogurlić za ponovno prednost Zameta. Nastavili su se loši pokušaji Osijeka, Vašareviću je ovaj put Zena obranio sedmerac. Konačno mladi je Kovačević u 54. minuti istrčao kontru i pogodio riječku mrežu za konačno osječko vodstvo – 25-24. Imali su Osječani sedmerac za plus dva, ali je Čičku šut obranio Zena. Mandić minutu i pol prije kraja postiže za osječko vodstvo 28-26. Frajhaut skida šut s crte Ogurliću, a Tomljanović ipak na ulasku u posljednju minutu vraća nadu Zametu. Trener domaćih Veraja zatražio je time-out 43 sekunde prije kraja. Junak susreta pokazao se mladi Noa Kovačević koji je postigao svoj peti pogodak za pobjedu. Ogurlić je stigao samo ublažiti poraz Zameta.