SPAČVA POBIJEDILA VARAŽDINFOTO: RK BJELIN SPAČVA VK
RK BJELIN SPAČVA VK
29.9.2024., 18:24
PAKET24 PREMIJER LIGA - LIGA B

Spačva srušila Varaždin u završnih deset minuta

Rukometaši Bjelin Spačve Vinkovci ostvarili su drugu prvenstvenu pobjedu. U 4. kolu Paket24 Premijer lige Vinkovčani su na domaćem terenu svladali Varaždin 1930. Na kraju je bilo uvjerljivih 32:26 premda je susret prelomljen tek u završnici susreta. Štoviše, domaći su vodili cijeli susret. Veću prednost ostvarili su u 11. minuti, kada su povezali tri pogotka zaredom te poveli 7:3. Šest minuta kasnije gosti su stigli na minus jedan (9:8), a s minimalnom prednosti za domaćina otišlo se i na odmor. Tek u 47. minuti domaćin u nastavku prvi put odlazi na tri pogotka prednosti (25:22). Na ulasku u posljednjih deset minuta stigli su gosti na minus dva razlike (26:24). I tu su stali. Čvrsta domaća obrana, s ponovno vrlo raspoloženim Sandrom Kolarom, omogućila je vinkovačkoj momčadi i neke lake pogotke, pa četiri minute do kraja susreta odlaze na nedostižnih pet razlike, a konačnih 32:26 najveća je prednost koju je Bjelin-Spačva imala tijekom utakmice, što je ujedno bila i najveća razlika u susretu. Najučinkovitiji u domaćim redovima bio je Filip Mažurana sa sedam pogodaka, a jedan manje postigli su Marin Greganić i Tin Kuže. Prvo ime Varaždina 1930 bio je Tian Borovec s osam pogodaka. U sljedećem kolu rukometaši Bjelin-Spačve gosti su Velike Gorice.