ustupljena
29.9.2024., 21:48
PAKET24 PREMIJER LIGA - LIGA B

NEXE ostao maksimalan nakon susreta sa čak 70 pogodaka

NEXE i Gorica bile su jedine neporažene i maksimalne momčadi uoči četvrtog kola. Na kraju su očekivano i dalje maksimalni ostali igrači NEXE-a, premda im je Gorica pružila vrlo jak otpor. NEXE je slavio u utakmici sa čak 70 pogodaka što sigurno nije želja bilo kojeg trenera kako ostvariti pobjedu. Domaćin je stalno vodio, četiri razlike bila je najveća prednost u prvom poluvremenu koje je okončano vodstvom NEXE-a 20:18. NEXE je prelomio susret u razdoblju od 36. do 43. minute serijom od pet pogodaka za redom i pobjeglo na sedam razlike. Širina domaće klupe bila je presudna u završnici susreta gdje se igralo praktički bez obrana. Unatoč tome vratari NEXE-a Mihailo Radovanović i Moreno Car 7 zajedno su imali 14 obrana. Po pet pogodaka kod gromova postigli su Manuel Štrlek, Tin Lučin i Luka Moslavac, a jedan manje postigli su Ognjen Cenić i Krešimir Kozina. NEXE-u već u srijedu očekuje nova utakmica. U 5. kolu gostuju u Zagrebu kod Dubrave. Na taj način dobiti će igrači NEXE-a i njihov trener Krešo Ivanković više vremena za pripremu za start Europske lige protiv Vojvodine.

NEXE 39 (20)

GORICA 31 (18)

NAŠICE - Dvorana Osnovne škole kralja Tomislava. Suci: Tomislav Cindrić, Robert Gonzurek (Osijek)

NEXE: Bakić 4, Haseljić 1, Krajcar, Klimkow, Marguč 3, Car 1 (5+2), Radovanović 1 (8+0), Manci Mičević, Dolenec 1, Štrlek 5, Moslavac 5, A. Cenić 4, O. Cenić 2, Vučko 3, Lučin 5, Kozina 4

GORICA: Turčić (1 obrana), Ceković 5, Dujić 9, Čakarić 4, Neralić 4, Sorić (10 obrana), Grubišić 1, Malin, Lisac 4, Barišić, Starčević 4, Cvitaš, Antonić, Komljenović

Sedmerci: NEXE: 3/3; Gorica: 4/6, Isključenja: NEXE: 6 minuta (Bakić 2, A. Cenić 2, Kozina 2); Gorica: 8 minuta (Sorić 2, Starčević 2, Komljenović 2+2)