RK NEXE
22.9.2024., 17:29
PAKET24 PREMIJER LIGA - LIGA B

Vinkovčani odahnuli, pobjeda je tu

Rukometaši Bjelin Spačve Vinkovci ostvarili su prvu pobjedu u ovosezonskom izdanju Paket24 Premijer lige. U susretu 3. kola Lige B vinkovačka je momčad na svom terenu nadigrala kutinsku Moslavinu. Bilo je uvjerljivih 32:23 za Bjelin Spačvu, koja je tako nakon startnog domaćeg poraza od Čakovca i očekivanog gostujućeg u Našicama od NEXE-a počela bodovni ulov. Prvih 15-ak minuta susreta bio je to ravnopravan dvoboj, a onda je domaćin u nekoliko navrata otišao na plus dva (8:6, 10:8). Do poluvremena je Spačva osigurala tri pogotka više (14:11) i zadovoljna otišla na predah. Nakon povratka iz svlačionice Spačva je još malo podignula razinu igre, te od 43. do 47. minute s pet pogodaka zaredom prelomila susret i osigurala ostanak bodova kod kuće. Imali su Vinkovčani i dvoznamenkastu prednost, prvi put bilo je to pri rezultatu 27:17. Do isteka 60. minute domaćin je održavao veliku prednost za prvu ovosezonsku prvnstvenu pobjedu. Najefikasniji u redovima Bjelin Spačve bio je kapetan Patrik Maroš s devet pogodaka. Tin Kuže upisao je osam, a Marin Greganić sedam pogodaka. Jedan od oslonaca Vinkovčanima je vratar Sandro Kolar, imao je 16 obrana. U sljedećem kolu opet će se igrati u Vinkovcima, a rukometaši Bjelin Spačve ugostit će Varaždin 1930.