Jan Klimkow

22.9.2024., 22:12
PAKET24 PREMIJER LIGA ZA RUKOMETAŠE - LIGA B

NEXE i nakon Varaždina stopostotan

Rukometaši NEXE-a nastavili su pobjednički niz i upisali nove bodove. Na svom prvom ovosezonskom gostovanju u Varaždinu svladali su domaću momćad Varaždina 1930 33:29. Iako je NEXE vodio od početka do kraja utakmice i niti jednom u 60 minuta nije dopustila ni izjednačenje suparniku, ako naravno izuzmemo početnih 0:0 ipak je to bio zanimljiv susret u kojem su domaći pružili jako dobar otpor. Treba reći kako za varaždinsku momčad od ove sezone igra bivši igrač NEXE-a Ivan Sršen. Desetak je minuta trebalo da se našički Gromovi prvi puta odvoje na nešto osjetniju prednost (5:8). Uporni su se Varaždinci sredinom prvog dijela primaknuli na samo pogodak zaostatka. Nešto slabija igra u obrani u prvom dijelu uz nedovoljno agresivnosti i čvrstoće omogućila je domaćim rukometašima da izbore čak šest sedmeraca u prvom dijelu. Pet ih je u pogodak pretvorio Matej Tači, dok je jedan udarac sa sedam metara obranio Mihailo Radovanović, upisavši u prvom poluvremenu ukupno sedam obrana uz jedan obranjeni sedmerac. Pojačali su gosti igru u obrani i brzom tranzicijom do odmora povećali prednost na pet pogodaka (13:18). Krešo Kozina u 19. je minuti zaradio drugo isključenje, pa je do kraja susreta morao biti nešto oprezniji u obrambenim zadacima, no kapetan NEXE-a iskusno je odigrao do kraja susreta uz sjajan učinak u napadu. Kozina je s osam pogodaka bio najbolji strijelac NEXE-a. Šest je postigao Manuel Štrlek uz stopostotnu realizaciju, a po četiri su pogotka u današnju pobjedu ugradili Ibrahim Haseljić i Tin Lučin. U nastavku je gostujući trener Krešo Ivanković dosta rotirao. Varaždinci su se približili na dva pogotka zaostatka, ali bliže tome nisu uspjeli. U 55. minuti prednost NEXE-a iznosila je šest pogodaka razlike. U samoj završnici susreta Moreno Car, koji je čuvao vrata NEXE-a u drugom poluvremenu, najprije je obranio čistu kontru Ivanu Pešutu, a dvije minute kasnije skinuo je i sedmerac Mateju Tačiju. Poljak u redovima NEXE-a Jan Klimkow promašio je čisti zicer s crte mimnutu i pol prije kraja, no iskupio se već u idućem napadu i efektno zabio za 28:33. Za konačnih 29:33 svoj je peti pogodak postigao mladi domaći rukometaš Tian Borovec. NEXE sljedeću utakmicu igra u nedjelju 29. rujna s očetkom u 17 sati. U Našicama gostuje Gorica.