osijek, 10 prosinca 2023, 17,00 sati, sport, rukomet, dvorana zrinjevac, osijek - sesvete, premijer ligasnimio zdenko pušić
zdenko pušić/arhiva
22.9.2024., 22:14
PAKET24 PREMIJER LIGA ZA RUKOMETAŠE - LIGA A

Dobar otpor Osječana kod sesvetskog favorita

Rukometaši Osijeka pružili su u nedjelju prilično dobar otpor momčadi Sesveta koja je u susretu bila veliki favorit. Sesvete je slavilo s 34:28, no trener Osijeka Frano Veraja sigurno će naći dosta toga pozitivnoga u igri svoje momčadi. Posebno su gosti iz Osijeka odigrali kvalitetno u prvom poluvremenu. Većim dijelom prvog poluvremena jedna ili druga momčad imala je samo minimalno vodstvo. Gosti iz Osijeka dva su se puta uspjeli odvojiti na +2. Bilo je to u 8. (3:5) i 20. minuti (9:11). Sesvete su dva pogotka prednosti imale u četvrtoj minuti (3:1), a s tom su razlikom i završili prvi dio utakmice (17:15). Nastavak je otvoren pogotkom Sesveta za plus 3 i nakon toga Osijek više nije prelazio u vodstvo. Gosti su u prvih deset minuta nastavka dvaput došli na samo pogodak zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Sesvećani su postepeno povećavali svoju prednost i susret u konačnici zaključili s pobjedom 34:28. Imali su Osječani raspoložene pojedince prije svih David Čičak koji je postigao devet pogodaka pa je ujedno bio i najefikasniji igrač susreta. Osječani će puno realniju prigodu za drugu prvenstvenu pobjedu tražiti u sljedećem kolu kada se dočekati Rudar iz Ruda.