Osijek, 17. 08. 2024, Sportska dvorana Zrinjevac, rukomet. Memorijal Saša Cesar Celje. Osijek - Moslavina, seniori.snimio GOJKO MITIĆ
GOJKO MITIĆ
16.9.2024., 11:59
PAKET24 PREMIJER LIGA - LIGA A

Prva pobjeda osječkih rukometaša, Veraja bolji od svojih

Rukometaši Osijeka ostvarili su prvu pobjedu u ovosezonskoj Paket24 Premijer ligi - Ligi A. U 2. kolu u nedjelju je na osječkoj premijeri u Zrinjevcu gostovao Metković, a domaća je momčad slavila s uvjerljivih 36:29. U prvom dijelu početna prednost bila je na strani Metkovaca. Ali s prvom većom serijom, ili krizom igre na drugoj strani, vodstvo se preselilo na stranu domaćina koji prednost više nije ispuštao do kraja. Na odmor se otišlo s prednosti Osijeka 17:14. Osječani su u nastavku povisili prednost, ali gosti ne odustaju i stižu

Osječani su još malo pojačali ritam na početku drugog poluvremena i uskoro prvi put otišli na plus četiri (20:16). Ali gosti ne posustaju, no već negdje sredinom nastavka bilo je jasno kako će bodovi ostati u Zrinjevcu. Do kraja su i povećali prednost na konačnih seam razlike. Ponovno je napad Osijeka predvodio Karlo Vašarević s osam pogodaka, o čega četiri iz sedmerca iz isto toliko pokušaja. Jedan manje pogodio je Fran Čurić, a osim igrom u obrani istaknulo se i novo pojačanje Osijeka Marko Matić sa šest pogodaka. Na vratima je ovaj put istaknutiji bio Lobro Frajhaut s osam obrana. Kod gostiju iskusni nekadašnji reprezentativac Hrvoje Batinović postigao je šest pogodaka. Osječani u sljedećem kolu gostuju kod Sesveta, koji su veliki favoriti u tom susretu, a ponovno će se u Zrinjevcu igrati 28. ili 29. rujna kada će gostovati Rudar.