USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
12.9.2024., 18:08
IZNENAĐENJE

Čakovec uzeo bodove Spačvi

Konačno je u srijedu kompletirano prvo kolo Paket24 Premijer lige za rukometaše, odnosno obje njegove skupine. Otvoreno je još prošlog četvrtka susretom prvaka Zagreba i Osijeka, a okončano u srijedu velikim iznenađenjem. Novi premijerligaš Čakovec odnio je bodove iz Vinkovaca. Bilo je 36:38 za momčad iz Međimurja. Na igračima Bjelin-Spačve Vinkovci traga je zasigurno ostavila prethodna utakmica u play-offu Europske lige, u kojem je vinkovačka momčad zamalo došla do senzacije, te bila na korak do izbacivanja islandskog Valura i plasmana u skupine Europske lige. Nažalost, ostala je za pogodak prekratka. Na Islandu je domaćin slavio s devet pogodaka razlike, Vinkovčani su uspjeli sustići osam, imali posljednji napad, ali nisu uspjeli susret odvesti u rulet izvođenja sedmeraca premda su tijekom susreta imali anuliranu razliku. Nisu ni “izišli iz korote”, a već četiri dana poslije u Vinkovcima se igrala prvenstvena utakmica, u kojoj su se Čakovčani prikazali u jako dobrom svjetlu pokazavši još jednom kako se momčadi koje prve sezone uđu u Premijer ligu uglavnom u njoj zadrže sljedeće sezone, što bi mogao biti slučaj i s Međimurcima. Nešto će, čini se, u Vinkovcima morati napraviti na tjelesnoj pripremi ili koncentraciji. Imali su Vinkovčani u prvom poluvremenu šest pogodaka prednosti (13:7). Na kraju prvog dijela bilo je 18:14 za domaće, koji su u nastavku sve prokockali. Nešto slično dogodilo se u prvom susretu s Valurom, u Reykjaviku. Sjajno je Bjelin-Spačva krenula, imala u prvom poluvremenu prednost, a onda ne samo što se ona istopila nego je Valur i došao do velike, pokazalo se, dovoljne prednosti. Čakovčani su u nastavku zabili tri pogotka, već u 35. minuti uspijevaju izjednačiti, a u 43. minuti dolaze i do vodstva (25:26). Novi premijerligaš održavao je svoju prednost na dva-tri pogotka prednosti. Ali nisu se Vinkovčani htjeli samo tako predati. U posljednjoj minuti dolaze do izjednačenja, ali ipak posustaju u samoj završnici i na kraju ostaju bez bodova na otvaranju nove sezone Paket24 Premijer lige. Najbolji strijelac kod domaće momčadi bio je Filip Mažurana s devet pogodaka, a velikih, ali nedovoljnih, 17 obrana upisao je Sandro Kolar. Kod Čakovca najbolji Tin Baković s 11 pogodaka.