8.9.2024., 18:33
PRVA RUNDA RUKOMETAŠICA

Osječanke u Pločama pokazale dva lica

Pričekat će još na prve ovosezonske bodove rukometašice s Drave. Na otvaranju 33. prvoligaškog izdanja Osijek je poražen u Pločama. Nije neočekivano, Dalmatinka je aktualni pripadnik najboljeg hrvatskog kvarteta, a protiv takve ekipe sastav Zdenka Kordija odlično se nosio prvih 30 minuta. Nije prvi put da se u nastavku nije bilo na istoj razini, a to je potvrdio i ovaj dvoboj prve runde, završen uvjerljivim porazom. Ipak, konačnih minus deset nije realan prikaz događaja na parketu Doma športova u Pločama, gdje su gošće morale ipak bolje proći, posebno nakon dobro odrađenog prvog dijela. U njemu domaćin nije bio ni jednom u plusu, a Osijek je držao prednost, najveća je iznosila 8:12 u 20. minuti. Usprkos tome, na odmoru je sve bilo u egalu (17:17). Raspoložena je bila Hren, zabila je osam komada do odlaska na predah, nakon kojeg za nju i suigračice stvari više nisu išle željenim tijekom. Dalmatinka otvara nastavak četirima pogodcima zaredom, trebalo je Osijeku čak 12 minuta za prvi pogodak u drugom poluvremenu. Napad je posustao, obrana je sve teže odolijevala protivniku, koji je na kraju slavio 35:25. Osijek je na premijeri bio u sastavu: Borac (4+1), Ledenčan, Brkić, Čivić, Josipović 2, Hren 8, Krujac 2 (1), Jozanović 2, Vrajić, Jelečević, Frančić 6 (3), Grgić 1, Vrdoljak i Pehar 4. Kod Dalmatinke Bule je zabila 11 (2), šest je dodala Vladimir.

Ostali rezultati 1. kola: Koka – Trešnjevka 31:1, Zelina – Zamet 20:24, Rudar – Bjelovar 26:23, Sinj – Zrinski 38:38 i Split 2010 – Dugo Selo ‘55 26:21. U srijedu igraju Podravka Vegeta – Lokomotiva Zagreb.