Budica.info
8.9.2024., 18:34
RUKOMETAŠI BJELIN-SPAČVE VINKOVCI KORAK DO SENZACIJE

Jesu li suci prebrzo dignuli ruku u posljednjem napadu?

“Čuda se u rukometu događaju, idemo u uzvratu napraviti čudo", najavljivali su iz redova RK Bjelin-Spačve Vinkovci uzvratni susret play-offa Europske lige protiv islandskog Valura nakon što su prošle subote u Reykjavíku poraženi s devet razlike (34:25) premda su na poluvremenu imali prednost od tri pogotka. I čudo se umalo dogodilo...

Unatoč "minus devet" iz prvog susreta rukometaši Bjelin-Spačve našli su se na korak da ulaska u skupine Europske lige, drugog po kvaliteti europskog klupskog natjecanja, u kojem su svoja mjesta u skupinama zaposjeli NEXE i Sesvete, pa je Hrvatska bila u prilici imati čak tri predstavnika u skupinama Eurolige. Na kraju je Vinkovčane od toga pothvata dijelio doslovce koračić. U uzvratu u dvorani u Novom Selu slavili su 32:24. Samo ih je jedan pogodak dijelio od sedmeraca, dva od potpunog preokreta, senzacije i plasmana u skupine Europske lige, gdje bi igrali s doista europskim uglednicima Portom, skopskim Vardarom i njemačkim Melsungenom. Opet je sjajno sastav Josipa Mečića odigrao prvih 30 minuta, u kojima su već uspjeli anulirati prednost Valura. Na predah se otišlo s vodstvom domaćih 19:10. Nastavak susreta donio je nešto bolji Valur, koji je uspio spustiti prednost domaćina, ali nije na vrijeme prelomio pitanje prolaska. U posljednju minutu ušlo se s prednosti Vinkovčana 32:24 i napadom u kojem su Vinkovčani bili u prigodi pogotkom donijeti odluku susreta u raspucavanju sedmeraca. Nakon time-outa cilj je imati što duži napad. Slovački suci Boris Cipov i Zoran Klus podigli su ruku 15-ak sekundi prije kraja. Pod pritiskom pasivnog napada nisu uspjeli Vinkovčani ni ozbiljnije ugroziti islandska vrata. Ponovno je odličan bio vratar Bjelin-Spačve Sandro Kolar s 14 obrana, a napadački su se istaknuli kapetak Patrik Maroš s devet i Filip Mažurana sa sedam pogodaka. Sada se u Vinkovcima već okreću domaćem prvenstvu i početku borbe za nove europske izazove sljedeće godine. Već u srijedu u Vinkovcima gostuje Čakovec, u 1. kolu Paket24 Premijer lige.