Rukometaši Bjelin-Spačve Vinkovci poraženi su na Islandu od Valura

1.9.2024., 11:28
DOIGRAVANJE ZA EHF EUROPSKU LIGI

Vinkovčani na odmoru na Islandu imali "plus tri" na kraju "minus devet"

Imali su rukometaši Bjelin-Spačve Vinkovci otvaranje susreta u Reykjaviku kao iz snova. Protiv domaćeg Valura, u prvom susretu doigravanja za plasman u Europsku ligu, krenuli su vodstvom od 6:0 pa su domaći prvi put zatresli mrežu tek u osmoj minuti. Nije bilo ni malo loše ni nakon prvih 30 minuta. Vinkovčani su tada imali prednost od 16:13 i sve je mirisalo kako će se s Islanda vratiti s rezultatom koji bi im u uzvratu jamčio realnu borbu za plasman u jednu od skupina Europske lige gdje su svoje mjesto od hrvatskih klubova već zaposjeli NEXE i Sesvete. No, u nastavku susreta dogodilo se nešto potpuno dijametralno suprotno od viđenoga u prvom poluvremenu. Znalo se da je Valur kvalitetniji sastav. Prošle godine osvojili su EHF kup, treći po kvaliteti europskih rukometnih natjecanja. Imaju i daleko veće iskustvo europskih susreta, a čini se da im je prvo poluvrijeme bilo upozorenje koje su ozbiljno shvatili. Nakon samo pet minuta drugog poluvremena Islanđani su preokrenuli rezultat i došli do vodstva. Vodstvo su samo dizali, u nastavku su čak 21 put tresli vinkovačku mrežu. Do najvećeg su stigli u 54. minuti kada su vodili 31:21. Imali su u posljednjoj minuti Vinkovčani osam pogodaka zaostatka, ali se nisu uspjeli obraniti. Na kraju devet pogodaka zaostatka realno svodi izglede Vinkovčanima za plasman u skupinu Europske lige na minimum. No, igračima Josipa Mečića sigurno prvo poluvrijeme može biti pokazatelj kako igrati ne samo u uzvratu koji je na rasporedu 7. rujna s početkom u 19 sati u dvorani u vinkovačkom Novom Selu, već i za cijelu nastupajuću sezonu.