Varaždin, 14.09.2024. - Hrvatska muška teniska reprezentacija pobijedila je Litvu sa 4-0 u susretu Svjetske skupine I Davis Cupa koji se igrao u Varaždinu. Treći bod Hrvatskoj koja je time pobjegla na nedostižnih 3-0 i time osigurala da će u veljači sljedeće godine igrati u najvišem razredu najcjenjenijeg teniskog ekipnog natjecanja donijeli su Mate Pavić i Mili Poljičak koji su u dvoboju parova sa 6-4, 1-6, 6-3 svladali Edasa Butvilasa i Viliusa Gaubasa, dok je u posljednjem dvoboju koji mije imao rezulttsku važnost Matej Dodig nadigrao Gaubasa sa 6-3, 6-4. Na fotografiji Matej Dodig. foto HINA/ HTS/ ml

Arhiva

Hina
11.10.2025., 20:33
Izgubio od Gastona

Hrvatski teniski reprezentativac Matej Dodig bez finala na Challengeru u Roanneu

Hrvatski 20-godišnji teniski reprezentativac Matej Dodig (ATP - 278.) nije se uspio plasirati u finale ATP Challengera 100 u francuskom gradu Roanneu, gdje ga je u subotnjem polufinalu svladao domaći predstavnik Hugo Gaston (ATP - 101.) sa 3-6, 6-3, 6-3. 

Dodig je do ključnog 'breaka' u prvom setu došao u četvrtom gemu i tu prednost uspio pretvoriti u osvajanje prve dionice meča. Nažalost, u preostala dva seta nije iskoristio nijednu priliku za oduzimanje servisa pa je Francuzu jedan 'break' u drugom te još dva u trećem setu bili dovoljni za pobjedu.

Dodigu će plasman u polufinale donijeti napredak od 20-ak mjesta na ATP ljestvici pa će u ponedjeljak biti oko 256. pozicije.

Za Osječanina je ovo bilo treće polufinale na Challenger Touru u ovoj godini, u kojoj je došao i do prvog naslova na ovoj razini, kad je krajem srpnja iz kvalifikacija došao do trofeja u Trstu.

Za 25-godišnjeg Gastona ovo je 11. finale na Challenger Touru u karijeri, a drugo ove sezone, u kojoj je bio pobjednik Challengera u Rennesu prije nešto više od mjesec dana. Za naslov će igrati protiv Finca Otte Virtanena.