USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
22.10.2024., 13:12
USPJEŠAN I POMLADAK BK OSIJEK

Medalje su dobra najava uoči Mastersa u V. Gorici

Članovi badmintonskog kluba Osijek, od najstarijih do najmlađih, u posljednje vrijeme imali su turnirske obveze koje su uglavnom završavali vrlo uspješno.

Proteklog vikenda na sceni su bili mlađi članovi osječkog kluba, u dvorani badminton centra Max u Zagrebu održan je 5. (završni) krug Regionalnog kupa za pomladak. To je natjecanje jokupilo 70 sudionika iz deset klubova među kojima je bilo i sedmero članova BK Osjjek. U pojedinačnoj konkurenciji najbolji rezultat ostvario je Matej Winkler u kategoriji kadeta (U-15) koji je osvojio drugo mjesto u singlu nakon porazu u finalu od Endija Ladišića (Novska) s 2:1. U istoj kategoriji u ženskim parovima Petra Winkler i Dora Šnur osvojile su srebro, a Lara Čaloš i Fedra Tomić broncu. Lara je osvojila i broncu kod mlađih kadeta (U- 13) u paru s Martom Juranić (Zagreb Maksimir). Kod juniorki (U 19) srebrnu medalju je uzeo par Duga Bojko/ Lana Momić. U ukupnom poretku Osijek je ostvario dosad najbolje rezultate. U kadetskoj konkurenciji Matej je bio srebrni pojedinačno, ali i u parovima. Dora Šnur je pojedinačno završila treća, kao i u paru s Petrom Winkler. Lana Momić je juniorska prvakinja u parovima, a Duga Bojko je srebrna u paru i pojedinačno. Sve su to vrlo dobri rezultati prije završetka regionalne lige, odnosno Mastersa u Velikoj Gorici, gdje će u studenom nastupiti i članovi osječkog kluba.