Ustupljena fotografija
22.10.2024., 17:20
NEĐUNARODNI TURNIR

Karate kup Ivankovo: Vukovarci su ispred Maxa i “akademičara”

Članovi Karate kluba Max iz Ivankova ističu se sve boljim rezultatima mlađih uzrata na državnoj sceni, a proteklog vikenda organizirali su drugi zaredom međunarodni karate turnir Kup Ivankovo.

Velik broj sudionika na karate turniru u Ivankovu

Mlade katašice na postolju

U dvorani u Ivankovu okupilo se čak 407 natjecateljica i natjecatelja iz 27 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije. Razlog je tolikoj brojnosti, posebice hrvatskih klubova, bio taj što je mnogima to bila provjera uoči Prvenstva Hrvatske u borbama za mlađe uzraste koje će se predstojećeg vikenda održati u Jastrebarskom, ali i za Kup Hrvatske u katama koje će biti u Zagrebu. Naravno, u Ivankovo su stigli i brojni slavonski karate-klubovi koji njeguju taj drevni japanski sport, koji još uvijek ima velik broj onih koji se aktivno bave njime, samo što medijska pozornost ne prati tu masovnost.

Članovi Karate kluba Kuna iz Osijeka s trenerom Domagojem Šusterom

Članovi osječke Karate akademije s peharima

Lana Mesić iz Karate akademije Osijek osvojila je brončanu medalju

Sveukupno su najbolji bili članovi Vukovara ‘91 s ostvarenih deset prvih mjesta, šest drugih te još deset trećih mjesta. Domaćin KK MAX sveukupno je osvojio drugo mjesto s tek jednim zlatom manje od Vukovaraca, što je presudilo, ali su zato Ivankovčani imali čak 19 srebra i 13 bronci. Najuspješniji osječki klub bila je Karate akademija, čiji su članovi osvojili također devet zlata te osam srebra i 11 bronci. U katama najuspješniji su bili članovi KK Kim iz Kloštar Ivanića ispred Skrivski Termala iz Daruvara, a treći je u katama bio osječki Esseker. U kumitama najuspješnija je bila Karate akademija ispred MAX Ivankova te novosadskog Mawashija.