Ustupljena fotografija
8.10.2024., 18:19
TAEKWONDO

Čigra Open 2024: Medalje za Laru, Lorenu, Klaru i Domagoja

Proteklog vikenda u dvorani Sutinska vrela u Podsusedu održan je Čigra Open 2024. Na turniru su nastupila 724 natjecatelja iz Slovačke, Slovenije, Hrvatske te Bosne i Hercegovine u konkurenciji limača, mlađih kadeta, kadeta, juniora i seniora. Taekwondo klub Osijek nastupio je sa šest svojih natjecateljica i natjecatelja. U kategoriji kick (udaranje u vreću s elektronskim oklopom, što više udaraca u zadanom vremenu od 20 sekundi) u Ž5 (2019.) nastupila je Lara Mioč. U mlađekadetskoj konkurenciji nastupile su Lorena Mioč (- 36 kg), Klara Degmečić (- 40 kg), u juniorskoj konkurenciji Dea Marković (- 55 kg) i Luka Torović (- 59 kg), a u formama je sudjelovao Domagoj Ljevar.
Lara Mioč u kicku je stigla do prva tri mjesta, ali je organizator svima uručio medalje za sudjelovanje. Kod mlađih kadetkinja Lorena Mioč je u polufinalu izgubila od Esme Šabanović iz BiH sa 2:0 (2:1;8:0) i morala se zadovoljiti broncom. Mlađa kadetkinja Klara Degmečić nakon pobjede nad predstavnicom Kondora Nataliom Olić od 2:0 (1:0; 2:0) u borbi za medalju izgubila je borbu za finale i također joj je pripala bronca. Juniorka Dea Marković u borbi za medalju izgubila je od Jane Lacković (Čigra - Zagreb) 2:0 (6:3;7:4). Junior Luka Torović također je izgubio u borbi za medalju 2:0 (10:5; 9:5) od predstavnika domaćina. Domagoj Ljevar je u formama osvojio srebro u konkurenciji mlađih kadeta.