USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
25.9.2024., 17:50
ZA PRIMAT U PRVENSTVU I KUPU

Nikola Šešum predvodio je društvo iz Osijeka u Zagrebu

Atletski klub Dinamo-Zrinjevac kao organizator u Zagrebu je ugostio ekipno Prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje, a ujedno i Podravka Kup u istoj dobnoj kategoriji.

Bila su to dva natjecanja u jednom, a dobrih rezultata ponovno su isporučili članovi Atletskog kluba Slavonija Žito. Osječki kadeti su u ekipnom programu bili treći, a djevojke su zauzele šesto mjesto. U Kupu su atletičari također završili na trećoj poziciji, a kadetkinje su bile devete, što je u ukupnom poretku slavonijašima donijelo četvrto mjesto.

Članovi osječkog kluba u pojedinačnim su nastupima osvojili dva prva mjesta. Nikola Šešum bio je najbrži na 300 metara s preponama (40,79 sekundi), a to je bio i najvrjedniji rezultat na Prvenstvu. U skoku s motkom slavio je Jakov Maričak preskočivši 3,80 metara. Drugoplasirane su bile Eva Martinović na 100 prepone (15,28), Marija Sajter u bacanju kladiva (37,95) te Marko Adamović u istoj disciplini (38,28) i štafeta 4×100 metara u sastavu: Maričak, Gabriel Ovničević, Karlo Ledić-Krznarić i Šešum (46,25). Na trećoj poziciji svoje su nastupe završili Šešum u utrci na 300 metara (36,94), Ovničević na 300 prepone (42,11) i Tin Bošnjak u bacanju diska (38,90).

U bodovanju za Kup najbolji rezultat ukupno gledajući ostvarila je Eva Martinović (13,75), ispred Marije Sajter (11,00) i Dunje Sili (7,00), a u muškoj konkurenciji Nikola Šešum (24,75), kojega su slijedili Gabriel Ovničević (21,75) i Tin Bošnjak (18,00). Kada je riječ o ekipnom Prvenstvu, Leonarda Vrhovac bila je najuspješnija s 1221,50 bodova, a druga i treća bile su Martinović (1153,50) i Sili (609). U muškoj konkurenciji daleko je najviše bodova osvojio Šešum (1544), ispred Maričaka (625) i Ledić-Krznarića (586).

Na državnoj smotri najviše uspjeha imali su predstavnici zagrebačkog Agrama, koji su osvojili i Kup i ekipni naslov kod kadeta, a Dinamo-Zrinjevac bio je najuspješniji među kadetkinjama.