USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
25.9.2024., 17:50
BUDIMPEŠTA OPEN 2024

Na turniru više od dvije tisuće boraca, tri medalje u Osijek

Karate Budimpešta Open okupilo je čak 2191 natjecatelja iz 296 europskih klubova, a u tom masovnom društvu bilo je i 12 članova Karate Akademije Osijek. Kući su se vratili s tri medalje i nekoliko doista zapaženih i dobrih borbi. Medalje za Osijek donijeli su Sara Čupić, Iva Erdeši i Luka Mesić. U konkurenciji do osam godina (+22 kg) Sara je zauzela drugo mjesto nakon što je u finalu izgubila od predstavnice iz Slovačke. Iva je u konkurenciji borkinja U-12 (30 kg) osvojila broncu, a brončani je bio i Luka Mesić (U-12, +45 kg). Petar Erdeši (U-12, -35 kg) natjecanje u Budimpešti okončao je na petom mjestu, a boje osječke Akademije još su branili Lana Mesić, Brigitte Černohorski Budin, Franka Čulić, Josipa Ćuk, Adela Canjko, Ana Ivezić, Elena Šegavčić i Karlo Batos. Ekipu u Budimpešti vodio je glavni trener Karate Akademije Osijek Goran Mesić, a sudačku dužnost obnašao je međunarodni sudac Tomislav Franjić.