USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
24.9.2024., 17:42
NITKO IM NIJE BIO RAVAN

Iktusovci uvjerljivo do ukupne pobjede u Kupu

Veslačice i veslači osječkog Iktusa prošlog su vikenda boravili u Dalmaciji i u blizini Zadra se pokazali u sjajnom izdanju. Posedarje je bilo domaćin finala Hrvatskog veslačkog kupa. Okupile su se tamo najuspješnije posade i klubovi s kontinentalnog kupa Miljenka Findrlea i najuspješniji s Veslačkog kupa Dalmacije. Iktus je prvo uspješno odradio kontinentalni, a potom i državni kup. Osječani su u Posedarju dominirali i na finalu uvjerljivo bili prvi u ukupnom poretku sa 67,5 bodova. Drugoplasirani zadarski Jadran osvojio je 45 bodova, a trećeplasirani splitski Mornar završio je natjecanje s 39 bodova. Iktus je nastupio sa 16 posada, a njih čak 13 osvojilo je medalje, pa su u Osijek donijeli sedam zlatnih, dvije srebrne i četiri brončane.
Nakon osvajanja ukupnog pobjednika Kupa Hrvatske pred Osječanima je završetak sezone, gdje ih očekuje Hrvatsko veslačko prvenstvo za seniore 5. i 6. listopada, a za kraj organiziraju tradicionalno natjecanje na Dravi u Osijeku - Miholjsku regatu, koja je na rasporedu 12. listopada.