USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
23.9.2024., 12:40
LAKO DO POSTOLJA

Kvesić i Bećirović ostvarili veliki uspjeh u Italiji

Ivan Kvesić u kategoriji preko 84 kg i Sadea Bećirović u kategoriji do 68 kg prvaci su Mediterana u karateu u talijanskom gradu Olbiji, gdje su ostvarili zlatne medalje izvrsnim nastupima u svojim kategorijama.

Kvesić je ovoga puta nastupio u teškoj kategoriji i uvjerljivo svladao Tonija Pipala iz Bosne i Hercegovine 8-0, Talijana Simonea Marina istim rezultatom, protiv Srđana Jovanovića, još jednog karatiste iz BiH završilo je 6-1, a u finalu je nadvisio i Libijca Nurija Abdulsalama s 8-0.

Sadea Bećirović (-68 kg) do trijumfa je stigla uspjesima protiv Talijanke Pamele Bodei 1-0, Ilme Rahmanović iz BiH 8-2, Vlere Qerimi s Kosova - bilo je 2-2, prošla je dalje na 'senshu' ili pravilo prvog osvojenog boda, a u finalu je pobijedila i kolegicu iz reprezentacije Leu Vukoju 3-2.

Osim te tri medalje, srebrna u borbama bila je  Mia Čačko (-61 kg), a brončana je i muška reprezentacija u ekipnim katama (Matija Relić, Luka Koščević i Bor Hartl).

Hrvatska je ukupno u raznim dobnim kategorijama osvojila još jedno srebrno i četiri brončana odličja.

Na Sardiniji je nastupilo ukupno 410 natjecatelja iz 18 zemalja. Najuspješnija je bila reprezentacija Italije.