epa11562811 McLaren driver Lando Norris of Britain reactsafter winning the qualifying for the Formula One Dutch Grand Prix, in Zandvoort, Netherlands, 24 August 2024. The Formula One Dutch Grand Prix is held on 25 August 2024. EPA/SEM VAN DER WAL
EPA
22.9.2024., 17:26
FORMULA 1

Lando: Letjeli smo cijelu utrku

Britanac Lando Norris u McLarenu pobjednik je Velike nagrade Singapura, 18. utrke svjetskog prvenstva formule 1. U tipičnim singapurskim uvjetima, na iznad 30 stupnjeva i s visokom vlagom, Norris je ostvario svoju treću pobjedu u karijeri, pri čemu i treću ove sezone, nakon što je slavio i u Miamiju i Nizozemskoj. Norris je nakon 62 kruga na stazi Marina Bay slavio s 20.9 sekundi ispred aktualnog svjetakog prvaka i vodećeg u ukupnom poretku Nizozemca Maxa Verstappena u Red Bullu.

- Bila je to nevjerojatna utrka. Bilo je i nekoliko nezgodnih trenutaka, uspio sam ih riješiti. Letjeli smo cijelu utrku - poručio je pobjednik.

Sjajan vikenda za McLaren upotpunio je Australac Oscar Piastri osvojivši treće mjesto s 41.8 sekundi minusa.

Norris je ovom pobjedom smanjio zaostatak u ukupnom poretku za Versappenom. Nizozemac vodi s 331 bodom, Norris ima 279, a treći je Ferrarijev pilot Charles Leclerc s 245 bodova. U prvenstvu konstruktora McLaren je povećao prednost ispred Red Bulla za 41 bod.