epa11605580 Australian driver Oscar Piastri of McLaren F1 Team celebrates after winning the 2024 Formula One Grand Prix of Azerbaijan, at the Baku City Circuit in Baku, Azerbaijan, 15 September 2024. EPA/YURI KOCHETKOV
EPA
15.9.2024., 16:29
Australski vozač

Piastri slavio na VN Azerbajdžana

Australski vozač Oscar Piastri u bolidu McLarena pobijedio je u utrci Formule 1 za Veliku nagradu Azerbajdžana u Bakuu, dok je McLaren preuzeo vodstvo od Red Bulla u borbi za konstruktorski naslov. Piastriju je to druga pobjeda u karijeri nakon što je ove sezone slavio u Mađarskoj. Ferrarijev Charles Leclerc bio je drugi, iako je startao kao prvi, ali ga je Australac pretekao u 20. krugu, a George Russell u Mercedesu je završio treći. Lider prvenstva Max Verstappen završio je kao peti, odmah iza svog najbližeg rivala Landa Norrisa, koji je startao 15. Utrka u Bakuu završila je vožnjom iza sigurnosnog automobila nakon sudara između Carlosa Sainza iz Ferrarija i Sergia Pereza iz Red Bulla dok su se borili za treće mjesto. Iako već sedam utrka ne zna za pobjedu, Verstappen je vodeći u ukupnom poretku s 59 bodova prednosti nad drugim Norrisom, a u momčadskom poretku McLaren ima 20 bodova ispred Red Bulla.