PIXSELL
29.8.2024., 19:16
SVJETSKO JUNIORSKO ATLETSKO PRVENSTVO

Jana Koščak je svjetska prvakinja

Mlada hrvatska atletičarka Jana Koščak osvojila je zlatnu medalju u sedmoboju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Peruu. Koščak je nakon sedam disciplina skupila ukupno 5807 bodova, čime je osigurala naslov svjetske juniorske prvakinje.

Drugog dana njezini su rezultati bili: skok u dalj 5,97 m (840 bodova), koplje 40,06 m (668 bodova), 800 m 2:24,56 (763 boda). U posljednju disciplinu hrvatska je atletičarka ušla s 40 bodova prednosti ispred drugoplasirane Švicarke Acklin, koju je Koščak pobijedila za još 12 bodova, te je ukupna razlika na kraju bila 52 boda. Srebro je osvojila Švicarka Lucia Acklin s 5755 bodova, a broncu Čehinja Adela Tkačova s 5601 bodom.

Janino zlato je osma hrvatska zlatna medalja na svjetskim juniorskim prvenstvima. Prije nje po dva svjetska juniorska zlata osvojile su Blanka Vlašić i Ivana Brkljačić, a po jedno Martin Marković, Danijela Grgić i Edis Elkasević.

Europska mlađejuniorska prvakinja u bacanju koplja Vita Barbić izborila je nastup u finalu bacanja koplja nakon što je koplje bacila 52,54 m. Na 400 m prepone nastupile su Tina Polić i Eva Barbarić, zauzele su 48. i 49. mjesto. Sestre Tea i Lea Marodi trčale su 1500 metara, završile su na 28. i 33. mjestu. Dominik Jezernik nastupio je na 400 metara, no, na žalost, nije završio utrku zbog ozljede.